30.05.2018

Wyścigi samochodowe. Adam Galas na RedBull Ring

W miniony weekend na torze RedBull Ring odbyła się 3. i 4. eliminacja cyklu X-Bow Battle. W swoich klasach startowali polscy zawodnicy GT4 - Adam Galas (przedsiębiorca, właściciel suwalskiej firmy Salag) a w klasie Elite - Artur Chwist.

W piątek Adam Galas uzyskał 9. czas kwalifikacji i w wyścigu zdołał się ostatecznie przebić na 5. miejsce.

Piątkowym zmaganiom towarzyszyła bardzo zmienna aura. Artur Chwist po doskonałym 2. czasie w czasówce zaryzykował i na polach startowych w ostatniej chwili zmienił opony na deszczowe. Niestety, podczas wyścigu tor coraz bardziej przesychał. Opady deszczu nie wystąpiły, co spowodowało zniszczenie opon i wycofanie się Chwista z piątkowej rywalizacji.

Sobota przywitała kierowców słoneczną pogodą. Adam Galas popisał się trzecim czasem kwalifikacji z kolei Artur Chwist zajął piąte miejsce na polach startowych. Obaj Polacy w wyścigu zajęli wysokie pozycje. Artur Chwist zajął drugie miejsce, przez większość wyścigu utrzymując za sobą ubiegłorocznego mistrza Baumgartnera, który finiszował trzeci. Zwyciężył Josef Koller.

Adam Galas w klasie GT4 do ostatniego okrążenia zajmował drugą pozycję, ale próbując zmniejszyć dystans do prowadzącego zaliczył wycieczkę poza tor i ostatecznie finiszował na 4. pozycji. Pierwsze miejsce zajęła Laura Kreiheimer. Po czterech eliminacjach Adam Galas zrównał się punktami z liderką, Naomi Schiff.

Warto również odnotować pierwszy start innego Polaka Mirosława Łyśniewskiego, który zajął w sobotę 8. miejsce w klasie GT4.