16.06.2015

Żagle na Wigrach. Srebrny cadet suwalczan [zdjęcia]

Aż 51 załóg z całej Polski na jeziorze Wigry rywalizowało w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet, które były też eliminacjami do Mistrzostw Świata w klasie Cadet we Włoszech i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pucku.

Zawody zakończyły się sukcesem dla zawodników UKŻ Grot OSiR Suwałki. II miejsce i awans do Mistrzostw Świata w klasie Cadet zdobyła załoga – Eryk Martynko i Piotr Topolski. W kategorii dziewcząt Julia Hościłowicz i Amelia Piasecka uplasowały się na 5. miejscu, natomiast Aleksandra Chmielewska i Michalina Hościłowicz zajęły miejsce 6. Obie załogi uzyskały kwalifikacje do OOM 2015. Do grona uczestników Olimpiady dołączył również Mateusz Topolski wraz załogantem Mateuszem Wasilewskim.