12.12.2023

Zapasy. Olimpik Suwałki regionalnym turniejem uczcił 20-lecie klubu [zdjęcia]

Z okazji jubileuszu 20-lecia Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach odbył się turniej zapaśniczy pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

W zawodach udział wzięło 130 zawodników z siedmiu klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego. Zapasy przeprowadzone były w z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe. W zapasach zmagali się młodzi sportowcy z roczników 2009 – 2011, w mini zapasach rywalizowali zawodnicy z roczników 2012-2014. Zwycięzcy poszczególnych zawodów i kategorii wagowych za zajęcie miejsc I-III zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, jak również w kategorii młodzików zwycięzcy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Organizatorem wydarzenia był Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpik i stojący od 20 lat na jego czele Prezes Andrzej Koncewicz - założyciel Klubu, utytułowany trener zapasów i sumo. Grudniowe zawody organizowane są cyklicznie przez LMUKS Olimpik, jednakże tegoroczny Jubileusz Klubu nadał zawodom wyjątkowego charakteru. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło słów uznania i wielu życzeń skierowanych przez przybyłych gości do założyciela Klubu, Prezesa i trenera Andrzeja Koncewicza. Prezes LMUKS Olimpik złożył również uroczyste podziękowania za godne reprezentowanie Klubu i miasta Suwałki na krajowych matach zapaśniczych najbardziej utytułowanym zawodnikom Klubu.

Współorganizatorami Turnieju byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Miasto Suwałki, natomiast Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie.

Spośród zawodników suwalskiego LMUKS w mini-zapasach rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali: Jakub Topolewski (38 kg) i Piotr Smykowski (48 kg). Na trzecich lokatach sklasyfikowano: Kacpra Cypko (30 kg), Gabriela Bobrowskiego (35 kg), Huberta Kłoczko ( 38 kg) i Damiana Snopko (48 kg).

W rywalizacji młodzików, kadetów i kadetek suwalskiego LMUKS rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali: Sebastian Staniszewski (48 kg) i Maja Bogdan (54 kg). Na drugim miejscu sklasyfikowano: Kacpra Piekarskiego (57 kg) i Nataszę Piktor (48 kg). Brązowy medal za zajęcia trzeciego miejsca otrzymali Maciej Trzysiecki, Oliwia Interewicz i Milena Gałczyńska.

Rywali w swoich kategoriach nie znaleźli: Maja Truszkowska (25 kg) i Bartosz Staniszewski (65 kg).

W punktacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy z LMUKS MOSiR (Grajewo), na drugim miejscu uplasował się UAKS Podlasie z Białegostoku. Drużyna gospodarzy wydarzenia - LMUKS „Olimpik” z Suwałk zajęła zaszczytne trzecie miejsce.

Kluby za zajęcie miejsc I - III zostały nagrodzone pucharami. Pozostałe Kluby otrzymały również pamiątkowe puchary za udział w jubileuszowym Turnieju.