23.05.2016

Zapasy. Trzy suwalczanki na podium w OTK

Bardzo dobry występ na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w zapasach dziewcząt w Stoczku Łukowskim zaliczyły podopieczne Andrzeja Koncewicza, zawodniczki LMUKS Olimpik Suwałki. Kat. 52 kg wygrała Karolina Zakrzewska, w 57 kg druga była Gabriela Gorszewska, a w 44 kg – trzecia Natalia Maciejunas.

W punktacji drużynowej turnieju Olimpik, reprezentowany tylko przez trzy zawodniczki, zdobył 27 pkt. i uplasował się na miejscach 5-6.

Nieźle zaprezentowali się też chłopcy rywalizujący w OTK w stylu klasycznym. Już w pierwszej fazie turnieju doszło do bratobójczego pojedynku w akt. 47 kg., w którym Hubert Domalewski pokonał Rafała Paziaczko. W końcowej klasyfikacji tej kategorii, na 21. zapaśników Rafał zajął miejsce 12., a Hubert - 5.

Suwalskich i nie tylko zapaśników będzie można zobaczyć na macie w SP 11, gdzie 3.06. odbędzie się X Turniej Zapaśniczy o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Początek walk o godz. 11:00, a ceremonia otwarcia o godz. 13:00. Wstęp wolny. Tydzień później (10-11.06.) zawodniczki i zawodnicy z Suwałk wystąpią w Olsztynie w Pucharze Warmii i Mazur.