13.02.2018

Żeglarstwo. Suwalscy mistrzowie świata zbierają wyróżnienia

Eryk i Kinga Martynko, mistrzowie świata w żeglarskiej klasie Cadet zostali docenieni przez Podlaską Radę Olimpijską Polskiego Komitetu Olimpijskiego i w kategorii Nadzieja Olimpijska zajęli 3. miejsce.

Na pierwszej pozycji uplasowała się kulomiotka Podlasia Białystok Klaudia Kardasz, a na drugiej – uprawiająca strzelectwo Aleksandra Szutko  z Kalibra Białystok.

Ranking Podlaskiej Rady Olimpijskiej na Najlepszego Sportowca 2017 roku wygrała skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko przed młociarzem Wojciechem Nowickim (oboje Podlasie Białystok).

Rodzeństwo żeglarzy UKŻ Grot OSiR Suwałki, ktore po zloty medal siegneło pod opieka trenera Pawła Cherubina, zostało ponadto nominowane  do Nagród Leonida Teligi w kategorii: Wyczyn Sportowy wespół z Agnieszką Krzypulec i Irminą Mrózek Gliszczyńską - mistrzyniami świata w olimpiskiej klasie 470, w której obecnie trenuje Eryk Martynko oraz Marcinem Rudawskim – mistrzem świata w klasie Laser Radial. Trofeum to jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień w żeglarstwie.