30.06.2017

Żeglarstwo. Suwalskie załogi z kwalifikacjami na MŚ i OOM [zdjęcia]

Udane występy zaliczyli suwalscy żeglarze rywalizujący w Krynicy w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy CADET, które były trzecią (ostatnią) eliminacją do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz w Pucharze Żubra na zalewie Siemianówka..

Regaty w Krynicy zdominowały załogi UKŻ GROT Suwałki.

Eryk i Kinga Martynko zajęli 1. miejsca w kategorii open i w kategorii mix, wygrywając całe zawody i uzyskując kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Julie Hościłowicz i Kundzicz  były 2. w kategorii open i 1. w kategorii dziewcząt, i także zdobyły kwalifikacje na MŚ i OOM.

Trzecie miejsce w kat. do lat 4. wywalczone przez Amelię Piasecka z Michaliną Hościłowicz zapewniły im prawo startu w OOM.

Mistrzostwa Świata CADET-ów  z udziałem dwóch suwalskich załóg, które przygotowują się pod okiem trenera Pawła Cherubina, rozgrywane będą w dniach 5-11 sierpnia w Holandii. Natomiast regaty OOM rozgrywane będą od połowy sierpnia na Zalewie Zegrzyńskim. Dodajmy, że Eryk Martynko na OOM już dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a raz mistrzostwo zdobyła Julia Hościłowicz.

W Pucharze Żubra rozegranym na Zalewie Siemianówka w klasie OPTIMIST i LASER. Startowało czworo suwalskich żeglarzy, podopiecznych trenera Maćka Tyczkowskiego. walczyła

Maria Kisłowska zajęła 7., a Oliwia Żynda 9. miejsce w grupie B klasy OPTIMIST w kategorii dziewcząt, Filip Tylenda był 34 w grupie B klasy OPTIMIST w kategorii chłopców, ale tylko dlatego, że z powodu niedyspozycji zdrowotnej wystartował tylko w jednym wyścigu, w którym zajął 11 miejsce.

W olimpijskiej klasie LASER, stawiający pierwsze kroki w tej klasie, Mateusz Rutkowski sklasyfikowany został na miejscu 12.