29.02.2016

Znakomite występy suwalskich pływaków

W miniony weekend zawodnicy MUKS „Olimpijczyk” w Suwałkach z powodzeniem rywalizowali w otwartych mistrzostwach dzieci w Alytusie oraz podlaskim finale gimnazjady w Hajnówce.

Zawodnicy z rocznika 2005-2004 uczestniczący w zawodach w Alytusie wrócili z trzema złotymi medalami i jednym srebrnym.

W kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Julia Gwaj na dystansie 100 m stylem grzbietowym, natomiast srebro wywalczyła Natalia Żyła na dystansie 100 m stylem dowolnym. Na wyróżnienie zasługuje także występ Zuzanny Sztukowskiej, która zajęła V miejsce na dystansie 100 stylem klasycznym, Julii Gwaj, która była VI na 50 stylem motylkowym oraz Weroniki Nieszczerzewskiej – VII na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców w znakomitym stylu dwa złote medale wywalczył Filip Kosiński – na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym.

Dobrze zaprezentowali się pozostali suwalscy zawodnicy, którzy startując po raz pierwszy na basenie 50 m osiągali bardzo dobre wyniki.

Starsza grupa zawodników 15-16 lat, uczniów Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, startowała w Hajnówce w Finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego. Chłopcy wygrali rywalizację drużynową, a dziewczęta zajęły w niej trzecie miejsce.

Indywidualnie medale zdobywali:

Piotr Sadłowski – złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

Arnold Ryszard Plauszta – srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

Sinkiewicz Paweł – srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym

Wronowski Igor – srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

Sztafeta dziewcząt na dystansie 4x50 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce, natomiast sztafeta chłopców 4x50 m stylem dowolnym zajęła 1 miejsce pewnie pokonując rywali.

Wyniki Piotrka Sadłowskiego i Arnolda Plauszty z nadzieją pozwalają oczekiwać na ich występy w Mistrzostwami Polski 16-latków, które odbędą się w dniach 11-13.03.2016 r.  w Gliwicach.