14.08.2013

Będą dodatkowe pieniądze na drogi

Jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mogą ubiegać się o dofinansowanie (do 85 proc.) projektów drogowych w ramach realizacji Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.


NABÓR PROJEKTÓW REZERWOWYCH NA LISTĘ PROJEKTÓW INDYWIDUALNYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO ROZWÓJ POLSKI WSCHODNIEJ 2007-2013 ogłosiła POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

 

- To dla nas dobra wiadomość – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Musimy bliżej przyjrzeć się kryteriom, ale z tego co widzę  możemy starać się o środki na dwie-trzy inwestycje drogowe.

Chodzi o przedłużenie na teren miasta budowy drogi krajowej nr 61 Bakałarzewo – Suwałki i Krasnopol – Suwałki oraz odcinka drogi wojewódzkiej nr 655 od cmentarza przy ul. Reja do ronda Kowalskiego-Daszyńskiego.

 

W przypadku drogi nr 653 inwestycje kończą się na granicy administracyjnej miasta i nie obejmują miejskich ulic Bakałarzewskiej i Sejneńskiej stanowiących fragment drogi nr 653.

 

- W przypadku Sejneńskiej moglibyśmy ubiegać się o pieniądze na budowę odcinka do granicy miasta do przejazdu kolejowego – tłumaczy prezydent Renkiewicz. – Jeśli chodzi o drogę Bakałarzewo – Suwałki chciałbym przekonać Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad do zakończenia budowy drogi w miejscu, w którym w przyszłości będzie się ona przecinała z obwodnicą Suwałk i przekazanie pieniędzy na inwestycję w modernizację ulicy Bakałarzewskiej już na terenie miasta.

 

Zgłoszenia projektów należy przesyłać  do dnia 20 września 2013 r. do godz. 16.30 Weryfikacja złożonych dokumentów rozpocznie się po dacie zamknięcia naboru. Na Listę zostaną wpisane projekty, które uzyskają najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich zgłoszeń, które zweryfikowane zostaną na poziomie co najmniej 60% możliwych do uzyskania punktów.

 

Nabór projektów rezerwowych na LPI PO RPW dotyczy projektów których wartość wynosi nie mniej niż:
- 8 mln PLN dla projektów obejmujących wyłącznie budowę/rozbudowę obwodnic
- 20 mln PLN dla pozostałych projektów,
polegających na: budowie, bądź modernizacji odcinków dróg wojewódzkich Polski Wschodniej, które usprawnią połączenia komunikacyjne pomiędzy województwami, ośrodkami miejskimi oraz poprawią dostęp do terenów inwestycyjnych, atrakcji turystycznych, przejść granicznych, a także do sieci dróg krajowych lub międzynarodowych i innych miejsc ważnych dla rozwoju gospodarczego regionów. Wsparciem objęta zostanie również budowa i przebudowa obwodnic, mostów, tuneli, wiaduktów, estakad oraz węzłów i skrzyżowań w ciągach tych dróg. Ponadto wspierana będzie budowa obwodnic miast w ciągach dróg krajowych.


Kwalifikowane będą wyłącznie projekty drogowe realizowane w ciągach drogowych wyznaczonych w PO RPW.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie