21.01.2022

Dlaczego warto sprzedać nieruchomość z biurem nieruchomości?

Sprzedaż domu czy działki tylko pozornie jest prosta. Samodzielne wystawianie ogłoszeń i obsługa potencjalnych klientów to spora strata czasu, czasem też nerwów.

Co zrobić, by szybko sprzedać nieruchomość i nie marnować przy tym cennego czasu? Dlaczego warto zdecydować się na wybór biura nieruchomości? Dowiesz się tego wszystkiego, czytając dzisiejszy artykuł.

Biuro nieruchomości pomoże w załatwianiu formalności

Sprzedaż mieszkania, domu czy działki wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że transakcja taka pociąga za sobą złożenie stosownych dokumentów w gminie czy urzędzie skarbowym. Czasami sprzedaż nieruchomości wiąże się z opłaceniem podatku, innym razem płacić go nie trzeba. Procedura jest więc dość skomplikowana i wybór dobrego biura nieruchomości jest czymś, co może nas uchronić przed wieloma konsekwencjami niedopełnienia wymaganych formalności.

Warto wiedzieć, że niezgłoszenie takiej transakcji w gminie może skutkować nałożeniem kary w wysokości sięgającej nawet kilkudziesięciu tysięcy. Jeśli nie posiadamy wiedzy na temat sprzedaży nieruchomości, warto zdać się na profesjonalistów, by uniknąć konsekwencji swojej niewiedzy.

Korzystając z biura nieruchomości nie tracisz czasu

Czas jest dla wielu z nas bezcenny. Nie da się go kupić ani odzyskać. Proces sprzedaży nieruchomości wiąże się z ciągłym poszukiwaniem ewentualnych nabywców. To z kolei przekłada się na dziesiątki telefonów do odebrania i rozmów, które w zdecydowanej większości kończą się niczym. Podpisując umowę z biurem nieruchomości, przesuwamy ten obowiązek na pracowników danej firmy.

Nie musimy więc rozmawiać z klientami, ani umawiać się na oględziny. Praktycznie każda osoba zainteresowana zakupem, zanim podejmie ostateczną decyzję, chce oglądać daną nieruchomość. Jeśli nie korzystamy z biura nieruchomości, jesteśmy zmuszeni zwalniać się z pracy i przerywać codzienne zajęcia, by pokazać lokal, czy działkę inwestorowi. To sprawia, że tracimy sporo czasu, który przecież można przeznaczyć na przyjemniejsze zajęta.

Nie wiesz jak wycenić nieruchomość? Niewiedza może sporo kosztować!

Każde biuro nieruchomości pobiera prowizję od sprzedaży domu czy mieszkania i dla większości ludzi jest to największa wada, która przesłania wszystkie zalety. Mało kto dostrzega, że ten sposób rozliczenia jest bardzo dobry dla obu stron, bo sprzedaż nieruchomości po wyższej cenie gwarantuje większą prowizję. To sprawia, że każde szanujące się biuro dokłada wszelkich starań, by nieruchomość na sprzedaż osiągnęła jak najwyższą cenę.

Wielu klientów przychodząc do takiej firmy, nie ma pojęcia, jakiej wartości jest ich dom, mieszkanie czy działka. Profesjonalne doradztwo sprawia, że osoba taka dowiaduje się, ile może zyskać, decydując się na sprzedaż. Pracownik biura nieruchomości przedstawia kilka wariantów wyceny i informuje, który z nich będzie zapewniał szybką sprzedaż, a który największy zysk. Samodzielna sprzedaż nieruchomości może okazać się wielką katastrofą, jeśli nieświadomy klient źle wyceni wartość nieruchomości. Może okazać się, że sprzedaż przeprowadzona zostanie bardzo szybko, ale zbyt niska cena sprawi, że poniesie on spore straty.

Współpraca z biurem nieruchomości zapewnia bezpieczną transakcję

Z punktu widzenia sprzedającego wydaje się, że nie jest to najistotniejszy punkt. Liczy się przecież podpis u notariusza i przelew, który dociera na nasze konto. Warto jednak brać pod uwagę, że wspomniane bezpieczeństwo jest niezwykle ważne z punktu widzenia osoby kupującej. Takie osoby bardzo często wolą wybrać droższą nieruchomość i kupić ją przy współpracy z biurem nieruchomości. Dlaczego?

Ano dlatego, że to właśnie biuro nieruchomości zajmuje się formalnościami i sprawdza, czy dany lokal lub działka gwarantuje przeprowadzenie bezpiecznej transakcji. Jeśli do tego wszystkiego dodamy możliwość udzielenia pełnomocnictwa, to okazuje się, że cały proces zakupu i sprzedaży może być prosty i przyjemny dla obu stron.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6016 4.6946
USD 0.00% 4.3589 4.4469
GBP 0.00% 5.4425 5.5525
CHF 0.00% 4.4852 4.5758
20.05.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie