22.04.2024

Dofinansowania i dotacje - projekt wsparcia dla Suwalczan od firmy Stollar

Rozmowa z Dyrektorem Operacyjnym Firmy Stollar Systemy Okienne, Panem Kasprem Godlewskim.

Witam Pana, Panie Kasprze, Przez ostatnie kilkanaście miesięcy byliśmy świadkami dynamicznego wzrostu cen. Czy mocno odczuwalne jest to w Państwa branży?

- Naszą branżę również dotyka to w sposób pośredni. Ceny nieruchomości osiągnęły tak wysokie poziomy, że obecnie niewiele osób stać, bez kredytu na nowy dom czy mieszkanie, a nawet remont. My jako firma nie mamy również łatwo, “ratuje nas” w jakimś stopniu duża dywersyfikacja obsługiwanych rynków, czyli eksport zagraniczny, który też obecnie jest w trendzie osłabionym.

Rządowe Dofinansowanie i Promocja Stollar

Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku budowlanym w Polsce?

- Według ekonomistów mamy obecnie okres hibernacji rynkowej. Wszyscy jako klienci i konsumenci to zauważamy. Ostatnimi czasy będąc na zakupach nawet spożywczych, kilka razy zastanawiamy się zanim wydamy “przysłowiową złotówkę”. Widać to w raportach zakupowych Polaków jak mocno skurczyły się nasze koszyki. Tendencja w budownictwie jest taka: nie wymieniam mebli jeśli nie muszę, nie wymieniam okien, jeśli jeszcze trzymają względnie parametry. Odraczamy decyzje zakupowe czekając na “lepszy, tańszy czas”. Nowe budownictwo “włączyło pauzę”, zaś rynek wymiany okien i modernizacji, rząd próbuje stymulować programami dotacyjnymi - z różnym skutkiem.

Wspominał Pan o rządowych programach preferencyjnych - Co Pan o nich sądzi? Czy są one istotne dla firm w Pana branży?

- Oczywiście, że tak. Na przyklad Program “Czyste Powietrze' jest w naszej branży kluczowy, ponieważ dzięki niemu wielu klientów w Polsce decyduje się na wymianę starych okien na nowe, energooszczędne modele. Niestety posiada on szczegółowe obwarowania i nie każdy może z niego skorzystać. W odpowiedzi na sytuację rynkową i słysząc opinie naszych lokalnych klientów, postanowiliśmy bardzo dynamicznie zadziałać i wspomóc lokalną społeczność, tak jak przy wielu innych nonprofitowych przedsięwzięciach.

Proszę w takim razie zdradzić na czym polega Państwa program wsparcia dla Suwalczan?

- Zasada jest prosta, rezygnujemy z części naszych zysków obniżając ceny produkowanych wyrobów o dodatkowe nawet 20%. Nie trzeba składać skomplikowanych formularzy, oczekiwać na decyzję, spełniać kryteriów. Pieniądze są rabatowane podczas zakupu naszych produktów. Decyzja zostaje podjęta w zaledwie 5 minut - na miejscu w naszych Salonach w Suwałkach. Dokonaliśmy szereg pomiarów i kalkulacji i jest to obecnie najlepsza oferta w mieście, dostępna od ręki. Jako firma wspieramy inicjatywy ekologiczne i wierzymy, że dzięki naszej dotacji suwalczanie będą mogli również wymienić swoje stare okna na nowe energooszczędne, dzięki czemu poprzez neutralizację strat ciepła, zmniejszą swoje miesięczne rachunki. Jest to ogromny atut, który należy wziąć również pod uwagę.

Na koniec, czy mógłby Pan opowiedzieć więcej o nowościach dostępnych w Stollar Systemy Okienne?

- Z przyjemnością. Obecnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o drzwi zewnętrzne i wewnętrzne od największych europejskich producentów. Dostosowaliśmy również produkty o takie, które poszukiwane są w tych trudnych czasach. Skomponowaliśmy ofertę, aby produkty były jakościowe a zarazem najtańsze w regionie. Dzięki temu nasi klienci mogę wyposażyć swoją stolarkę w sposób kompleksowy, korzystając z szerokiego wyboru produktów dostępnych w jednym miejscu.

Dziękuję za rozmowę i cenne informacje. Z niecierpliwością czekamy na dalsze innowacje od Stollar.

- Dziękuję i zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego Showroomu w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 62 oraz do skorzystania z naszych promocji.

Szczegoly znajdą Państwo na https://stollar.pl/dofinansowanie-dla-suwalczan-na-okna-od-stollar-systemy-okienne/

 

 

(artykuł sponsorowany)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie