19.10.2021

Expo 2020 w Dubaju. Trwa Tydzień Podlaski

W Pawilonie Polski, w ramach ekspozycji Xylopolis. Miasto zasilane naturą, prezentowane są osiągnięcia naukowców, artystów i wynalazców z regionu. Samorząd województwa podczas Wystawy Światowej reprezentują m.in.: marszałek Artur Kosicki oraz przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

Tydzień Podlaski na Expo 2020 w Dubaju to prezentacja tego, co w naszym regionie najciekawsze i najlepsze. Poza ekspozycją w Pawilonie Polski, Województwo Podlaskie wraz z partnerami przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących. Były to m.in. koncert chopinowski, Komedia Zasilana Naturą w wykonaniu Fair Play Crew oraz interdyscyplinarny pokaz Adama Zdanowicza Koła Zasilane Naturą, z wykorzystaniem nagrodzonych i najbardziej zjawiskowych pojazdów z jego pracowni.

Delegacja z Podlaskiego miała też we wtorek okazję odwiedzić pawilon gospodarzy – czterokondygnacyjną budowlę o powierzchni 15 tys. m2, przypominającą sokoła w locie. Tu, w towarzystwie komisarza protokołu Expo, delegacja obejrzała wystawę przedstawiającą przeszłość i teraźniejszość tego kraju.

– Dziękuję za zaproszenie do obejrzenia prezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wspaniale gościć u gospodarzy Expo i móc nawiązać z Państwem kontakty – mówił Artur Kosicki.

Na zakończenie spotkania marszałek zaprosił Emiratczyków do Pawilonu Polski, którego sercem jest podlaska ekspozycja czasowa Xylopolis. Miasto zasilane naturą.

Dzień zwieńczy spotkanie przedstawicieli samorządu województwa z podlaskimi przedsiębiorcami oraz partnerami projektu Xylopolis.

Z kolei środa, 20 października, minie pod znakiem misji gospodarczej. W Pawilonie Polski odbędzie się m.in. seminarium biznesowe Podlaskie – naturalna droga rozwoju z udziałem lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli korporacji prowadzących działalność na Półwyspie Arabskim.

UMWP

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie