16.11.2023

Forum Biznesowe Pogranicza. Dogonimy Europę, co ze stopami, płacą minimalną, sztuczną inteligencją?

W Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód, który wraz z Miastem Suwałki jest głównym organizatorem dwudniowego wydarzenia, rozpoczęła się już siódma edycja Forum Biznesowego Pogranicza.

Samorządowcom i przedsiębiorcom z miasta, regionu i województwa impreza ma pomóc znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak coraz lepiej funkcjonować, jak rozwijać się, utrzymać się na rynku w zmieniającej się szybko rzeczywistości, jak sprostać wyzwaniom obecnym i tym, które niosą i przyniosą ze sobą nowe technologie – cyfryzacja, sztuczna inteligencja.

Najpierw jednak uczestnicy mierzyli się z ekonomiczną prozą życia. Skwapliwie wykorzystali fakt, iż pierwszą prelegentką, która mówiła w jakim tempie doganiamy Zachód i czy możemy to robić szybciej, był prof. Joanna Tyrowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej. Po jej wykładzie posypały się pytania  i komentarze dotyczące wysokości stóp procentowych, płacy minimalnej i jej wpływu na inflację, granic interwencjonizmu państwowego w gospodarkę.

Kolejne wykłady i dyskusje pierwszego dnia obrad poświęcone były wpływowi sztucznej inteligencji na współczesną gospodarkę, pomysłom na innowacyjny biznes i rozważaniom, dlaczego warto mieć strategię na jego rozwój.

Piątkowe rozmowy skoncentrują się na inteligentnych miastach – cyfrowych rozwiązaniach w świadczeniu usług komunalnych i obsłudze mieszkańców, unijnym i państwowym dotacjom na innowacje, na zieloną energię, na edukacji i kompetencjach przyszłości. Warto odwiedzić Park przy ul. Innowacyjnej w Suwałkach, posłuchać i porozmawiać z ekspertami i praktykami.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na forumpogranicza.pl

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
04.12.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie