07.10.2021

Handel w niedziele powrócił. Sieci spożywcze otwierają sklepy, a pracownikom przyznają dodatki

Ustawa zaostrzająca przepisy o handlu w niedziele trafiła z Sejmu do Senatu. Jeżeli zostanie przyjęta i podpisana przez prezydenta RP, wejdzie w życie dopiero po 3-miesięcznym vacatio legis, już po świąteczno-noworocznym szczycie zakupowym.

Koncerny handlowe otwierają sklepy, wykorzystując możliwość działalności jako placówki pocztowe, i decydują się na wypłacanie sprzedawcom stosownych gratyfikacji.     

Firma Kaufland Polska poinformowała, że pracownicy tej sieci od października otrzymają dodatek za pracę w niedziele. Detalista postanowił przeznaczyć łącznie na dodatkową gratyfikację ok. 3 milionów złotych. Dodatek otrzyma każda osoba zatrudniona w markecie pracująca w niedziele oraz personel magazynów, który przygotowuje i realizuje niedzielne dostawy do marketów.

- W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wszystkich sklepów w niedziele niehandlowe. Wyjątek stanowi sklep sieci w Zielonej Górze, przy ul. Energetyków.

W tej sytuacji sieć Kaufland zadbała o dodatkowe korzyści dla personelu pracującego w marketach w niedziele, decydując o wprowadzeniu od października dodatku za pracę w niedziele, na które detalista przeznaczy w sumie około 3 mln złotych do końca roku budżetowego. Dodatkową korzyścią dla zatrudnionych świadczących pracę w niedziele jest możliwość wyboru zmian według własnych preferencji oraz odbiór dnia wolnego w dogodnym dla siebie terminie najpóźniej do końca każdego miesiąca.

- Decyzja dotycząca otwarcia sklepów w niedziele nie była dla nas łatwa, jednak placówki nieprowadzące handlu przez siedem dni w tygodniu są narażone na utratę klientów. Priorytetem sieci Kaufland jest utrzymanie stabilnych miejsc pracy i zapewnienie pracownikom atrakcyjnych warunków adekwatnych do zaangażowania, dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowego dodatku dla pracowników pracujących w niedziele. Zostanie on utrzymany aż do momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedziele tłumaczy Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Wynagrodzenia w sieci Kaufland należą do jednych z najbardziej konkurencyjnych w sektorze handlu detalicznego. Osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości do 4 100 zł brutto miesięcznie, a osoba zatrudniona na stanowisku lidera zespołu na pensję w wysokości do 5 650 zł brutto miesięcznie – informuje Kaufland Polska.

WD

Źródło: Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie