01.09.2022

InPost Fresh – co to jest i dlaczego warto skorzystać?

Zakupy online to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź e-commerce. W ostatnich latach notuje nieustanne wzrosty. Coraz więcej konsumentów wybiera zamawianie produktów przez internet zamiast szukania ich w sklepach stacjonarnych.

Trend ten przenosi się również na branżę spożywczą, na co zareagowała firma kurierska InPost.

Czym jest InPost Fresh?

InPost Fresh to nowa usługa przedsiębiorstwa, która pozwala na zakupy online w marketach spożywczych. Użytkownicy za pośrednictwem aplikacji mogą zamówić do domu nawet spore zapasy bez konieczności dźwigania. Jak to wszystko zrobić?

Najpierw trzeba pobrać aplikację z Google Play lub AppStore (w zależności od modelu smartfona). Po zakończeniu instalacji wystarczy wpisać w apce swój numer telefonu i zaakceptować regulamin. Wtedy za pośrednictwem SMS-a otrzymuje się kod weryfikacyjny, który trzeba wpisać na ekranie urządzenia. Po tym aplikacja poprosi o wpisanie adresu dostaw. Można to zrobić ręcznie lub automatycznie za pomocą lokalizacji. Po zapisaniu adresu można przejść do robienia zakupów.

Zakupy w InPost Fresh

Aplikacja umożliwia dostęp do asortymentu popularnych marketów spożywczych: Carrefoura oraz Makro. Zakupy można zamówić na dwa sposoby – z dostawą Express lub na Dzisiaj i Kolejne Dni. Pierwsza opcja to sposób na zdobycie potrzebnych produktów w maksymalnie 80 minut. Aby móc skorzystać z tej usługi, adres dostawy musi znajdować się w odległości do 5 km od hali Makro. Asortyment jest nieco ograniczony, ale zawiera kilkaset podstawowych artykułów żywnościowych. W przypadku dostaw na Dzisiaj i Kolejne Dni można wybierać spośród tysięcy różnorodnych rzeczy. Wizytę kuriera ustala się na konkretny dzień i przedział godzinowy. W wersji ekspresowej minimalna wartość zakupów wynosi 25 złotych, a w wersji standardowej 100 złotych.

Wszystkie przedmioty wyświetlają się na ekranie smartfona i jednym kliknięciem można przenieść je do wirtualnego koszyka. Na koniec da się zapłacić za zakupy przelewem online lub BLIK-iem. Jeśli klient woli poczekać z płatnością, może dokonać transakcji kartą lub BLIK-iem bezpośrednio u kuriera. W razie gdy w sklepie nie będzie któregoś z zamówionych produktów, to zamówienie zostanie zredukowane o dany towar, a rachunek zmniejszy się o jego wartość. Konsument może podejrzeć finalną listę w zakładce Zamówienia, jak i otrzyma ją na podany w aplikacji adres email. Po złożeniu zamówienia otrzyma także powiadomienia o zmieniającym się statusie dostawy.

Dlaczego warto?

Bardzo dużą zaletą aplikacji InPost Fresh jest intuicyjność. Rejestracja zajmuje niespełna minutę, a zakupy robi się szybko i łatwo. Dzięki temu z obsługą poradzą sobie użytkownicy o różnym stopniu zaawansowania. To ważne szczególnie w przypadku seniorów, którzy w dzisiejszych czasach zwykle mają własny smartfon, a codzienne zakupy sprawiają im sporo trudności. Teraz za pośrednictwem kilku kliknięć mogą zamówić zapasy z dostawą pod drzwi. Może to za nich zrobić także ktoś bliski, ponieważ w aplikacji da się wpisywać dowolne adresy dostaw.

Zakupy z InPost Fresh to oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba chodzić po sklepach ani stać w kolejkach, a ponadto nie ulega się kuszącym w marketach promocjom. Pozwala to ograniczyć ilość marnowanej żywności. Poza tym takie zakupy to gwarancja świeżości produktów. Kurierzy rozwożą sprawunki do mieszkań w samochodach z lodówko-zamrażarkami, więc artykuły nie psują się i nie tracą na jakości.

InPost Fresh funkcjonuje na razie w kilku polskich miastach, ale w przyszłości ma się pojawić na terenie całego kraju. To nowoczesne i rewolucyjne podejście do zakupów spożywczych, które mocno wpływa na wygodę wszystkich konsumentów.

(materiał partnera)

Grafika: freepik.com

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.25.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.7132 4.8084
USD 0.00% 4.7908 4.8876
GBP 0.00% 5.3890 5.4978
CHF 0.00% 4.8793 4.9779
24.09.2022

MAGAZYNIER

23.09.2022

Tynki gipsowe

23.09.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie