01.06.2019

Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach. Bogdan Sadowski pozostaje szefem

Członkowie Izby Przemysłowo-Gosdpodarczej w Suwałkach na walnym zgromadzeniu wybrali 11-osobową radę. Na jej czele ponownie stanął Bogdan Sadowski, właściciel przedsiębiorstwa SABO.

Także na kolejną kadencję do rady Izby zostali wybrani Marta Wiszniewska, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Stefan Dojnikowski, Henryk Owsiejew, Andrzej Lewkowicz, Dariusz Górski i Mirosław Szyszko, a po raz pierwszy Paweł Przełomski, Cezary Taraszkiewicz oraz reprezentujący Augustów Izabela Piasecka, była wiceburmistrz tego miasta  i Dariusz Żakiewicz.

- Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach zrzesza około 90 firm i instytucji okołobiznesowych z całego regionu - mówi Bogdan Sadowski. - Reprezentuje interesy przedsiebiorców z Suwałk, Augustowa czy Sejn  na forum wojewódzkim i ogólnopolskim, opiniuje i bierze udział w pracach nad strategiami rozwoju, pomaga w rozwiazywaniu sporów, ułatwia kontakty z kontrahentami oraz udział w krajowych i zagranicznych misjach i targach, a także szkoleniach.

Obecnie funkcjonująca od 214 roku Izba przygotowuje się do uczestnictwa we wrześniowym Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku oraz październikowym Forum Gospodarczym Pogranicza w Suwałkach, które w tym roku ma być poświęcone turystyce i hotelarstwu. Zamierza wydać książkę poświęconą 100-leciu przedsiębiorczości w Suwałkach oraz przybliżyć suwalczanom firmy działające w ich mieście oraz ludzi nimi kierujących. Wspólnie z miastem planuje zorganizować po koniec wakacji dużą imprezę rozrywkową. 

- Dzięki wam, dzięki płaconym przez was i waszych pracowników podatkom miasto się rozwija - mówił zaproszony na obrady walego zgromadzienia prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. - Samorzad naszego miasta oraz Augustowa liczy na wasze wsparcie w staraniach o to, by droga szybkiego ruchu, która ma połączyć Via Carpartię z Via Baltiką, nie powiodła z Knyszyna do Ełku, ale z Białegostoku przez Augustów do Raczek. To zapobiegnie komunikacyjnemu wykluczeniu Augustowa, a suwalczanie będą mieli wygodniejszy i krótszy dojazd do stolicy województwa - tłumaczył.  

WD  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.72% 4.4819 4.5725
USD 1.76% 4.1058 4.1888
GBP 1.15% 5.0787 5.1813
CHF 0.92% 4.2348 4.3204
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie