29.09.2023

Jacy specjaliści potrzebni są na rynku pracy?

W dzisiejszym świecie wiele procesów produkcyjnych i przemysłowych opiera się przede wszystkim na technologiach informatycznych.

Firmy bardzo często poszukują specjalistów w dziedzinie IT, którzy podążają za nowymi trendami i innowacjami. Dodatkowo w wielu sektorach wciąż pojawia się zapotrzebowanie na różnych pracowników fizycznych. 

Jacy zatem specjaliści są pożądani na rynku pracy? Sprawdźmy!

Pracownicy fizyczni i techniczno-fizyczni

Jedną z najpopularniejszych grup, wciąż potrzebną to pracy są pracownicy fizyczni z wielu różnych sektorów. Pracodawcy szukają osób z określonymi uprawnieniami i predyspozycjami. Najczęściej poszukiwani są budowlańcy, spawacze, doświadczeni hydraulicy, operatorzy wózków widłowych, a także kierowcy z prawem jazdy kategorii C+E. Poszukiwani są również pracownicy z doświadczeniem zawodowym, lecz sporo pracodawców oferuje zatrudnienie osobom także początkującym stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy, w tym absolwentom szkół średnich. Niektóre przedsiębiorstwa oferują nawet szkolenia wdrażające, pozwalające na zdobycie wymaganych uprawnień i certyfikatów.

Szukasz zatrudnienia – wejdź na portal Pracuj.pl i zobacz, jakie oferty kryją się pod hasłem „Praca Szczecin

Poszukiwani specjaliści w branży IT

IT to dziedzina rozwijająca się dynamicznie na całym świecie. Dlatego też stale poszukiwani są doświadczeni specjaliści, a pracodawcy oferują im korzystne warunki zatrudnienia i pełną wyzwań pracę. Jakich specjalistów najczęściej się poszukuje? Jednym z popularniejszych stanowisk jest oczywiście praca jako programista. Jednak to nie jedyny sektor. Wielu pracodawców poszukuje do swoich zespołów analityków danych. Osoby na tych stanowiskach pracują z wykorzystaniem dużej ilości danych, które badają, porządkują i wyciągają z nich wnioski. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać architekci IT – odpowiedzialni za procesy projektowania, budowy, testowania oraz wdrażania systemów informatycznych. Miejsca pracy czekają też na UX designerów oraz specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa.

Praca w IT w Szczecinie – czeka na Ciebie! Sprawdź zatem najnowsze ogłoszenia!

E-commerce – prężnie rozwijająca się branża

W dobie łatwego dostępu do Internetu, zakupy w sklepach internetowych stały się codziennością. W ten sposób można kupić wszystko, począwszy od żywności, środków czystości, chemii gospodarczej, poprzez ubrania, aż po materiały budowlane i maszyny. Za tymi kilkoma ruchami na stronie sklepu i kliknięciami, które musi wykonać klient, stoją złożone algorytmy i procesy. Ich obsługą zajmują się właśnie specjaliści e-commerce. Dbają oni o to, by przedstawiona oferta w 100% odzwierciedlała produkt. Zadaniem osób obsługujących handel internetowy jest również kontrolowanie przebiegu zakupu, transakcji i prawidłowe zaksięgowanie płatności.

Branża ta dynamicznie się rozwija, firmy wprowadzają coraz bardziej innowacyjne rozwiązania i stale poszukują nowych pracowników. Mediana zarobków doświadczonych specjalistów e-commerce wynosi 4 500 zł brutto. Pracodawcy oferują także zatrudnienie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Osobom z mniejszym doświadczeniem zapewniają szereg szkoleń, pozwalających zapoznać się ze specyfiką sklepu i działaniami firmy.

Podsumowanie

Jak widać, na największą liczbę ofert pracy mogą liczyć pracownicy z doświadczeniem z sektora e-commerce, IT, a także pracownicy fizyczni z wykształceniem i doświadczeniem kierunkowym. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze swojej ścieżki kariery lub gdy zastanawiasz się, na jaki sektor warto się przebranżowić. Ofert czekają na wielu pracowników!

(artykuł sponsorowany)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
04.12.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie