30.06.2022

Jak zapakować paczkę do wysyłki? Przydatne wskazówki

Bezpieczne pakowanie przesyłki nie jest trudne lub czasochłonne. Warto jednak wiedzieć, jakie materiały wykorzystać, aby opakowanie było prawidłowo przygotowane.

W jaki sposób przygotować przesyłkę?

Przygotowanie przesyłki do nadania to prosty proces, jednak wymaga podstawowej wiedzy w tym zakresie. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni materiał, który będzie stanowił opakowanie – doskonale sprawdza się karton, najlepiej wykonany z dwóch warstw tektury. Dzięki temu wnętrze pozostanie odpowiednio zabezpieczone i możliwy będzie bezpieczny transport paczki. Wnętrze wypełnij dodatkowymi elementami amortyzującymi. Idealnym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa, worki z powietrzem, ewentualnie styropian. Dzięki temu przedmioty w paczce nie będą się przesuwały. Całość oklej taśmą, najlepiej dwiema warstwami. Szczególną uwagę zwróć na krawędzie opakowania oraz jego rogi. To miejsca podatne na uszkodzenia, pęknięcia, rozerwania. Jeżeli właściwie przygotujesz swoją przesyłkę, jej transport będzie dla kuriera wygodny, a opakowanie z pewnością nie ulegnie zniszczeniu.

Gdy przygotujesz swoją paczkę, pamiętaj, że Warto wybrać dostawcę, który zapewni Tobie – jako nadawcy – maksymalną wygodę. Bez wątpienia ciekawą propozycją jest firma GLS, w której dla odbiorców indywidualnych nadawanie paczek odbywa się  głównie za pomocą sieci punktów Szybka Paczka. Możliwe jest również zamówienie kuriera do domu za pośrednictwem usługi ParcelVan. 

Czego nie umieszczać w paczce?

Firmy kurierskie posiadają indywidualne regulaminy, które określają, jakie dokładnie przedmioty są wyłączone z przewozu. Dlatego podczas nadawania paczek, zapoznaj się z wytycznymi poszczególnych organizacji. Dla przykładu, w GLS nie należy wysyłać kurierem:

●      towarów o dużej wartości,

●      kruchych przedmiotów,

●      żywności,

●      roślin i zwierząt,

●      gotówki oraz papierów wartościowych,

●      kart telefonicznych,

●      materiałów niebezpiecznych: wybuchowych i łatwopalnych.

Lista towarów wyłączonych z przewozu firmy GLS znajduje się na oficjalnej stronie internetowej tej organizacji. Wskazane przedmioty nie mogą być transportowane zarówno w obrocie krajowym, jak i międzynarodowym. Jeżeli chcesz więc nadać paczkę, sprawdź, czy jej zawartość jest zgodna z wytycznymi.

Nadawanie paczek kurierem

GLS oferuje szybkie nadania w przystępnej formie. Wystarczy odpowiednio przygotować przesyłkę zgodnie z przedstawionymi wcześniej instrukcjami – następnie udać się z nią do dowolnego punktu Szybka Paczka. To lokalizacje w systemie shop-in-shop działające w sklepach oraz zakładach usługowych. Na miejscu należy wypełnić etykietę adresową i następnie zostawić przesyłkę. W ten sposób możliwe jest wysłanie paczki krajowej oraz międzynarodowej. W GLS przesyłka powinna:

●      osiągać maksymalnie 200 centymetrów długości,

●      ważyć maksymalnie 31.5 kilograma,

●      mieć sumę obwodu i najdłuższego boku nie większą niż 300 centymetrów.

Okazjonalne nadawanie paczek przez firmę kurierską GLS wiąże się z gwarancją niskiej ceny oraz terminową realizacją transportu. W przypadku obrotu krajowego przesyłki są dostarczane w ciągu 1-2 dni roboczych. Za granicą odbiorca może oczekiwać na doręczenie po 2-6 dniach od momentu nadania.

Kurier dla firm i klientów indywidualnych – o czym pamiętać?

W wielu przedsiębiorstwach współpraca z kompetentnym partnerem logistycznym jest niezbędna do tego, aby efektywnie obsługiwać klientów, dostarczając im zamówienia w krótkim czasie. Doskonałym tego przykładem jest branża e-commerce, gdzie metody dostawy oraz dostępne opcje płatności odgrywają istotną rolę podczas procesu zakupowego. Dlatego wiele firm kurierskich przygotowało specjalne oferty, na przykład z myślą o sklepach internetowych. W GLS usługą obejmującą regularne nadawanie przesyłek jest BusinessParcel. Szczegóły współpracy z tym dostawcą usług transportowych zawsze są ustalane indywidualnie. Dlatego przedsiębiorcy często decydują się na powierzanie swoich paczek kurierom GLS. Dodatkowo firma ta obsługuje zamówienia międzynarodowe w ramach usługi EuroBusinessParcel. W ten sposób sklepy internetowe oraz podmioty z wielu innych branż mogą realizować szybkie nadania do niemal dowolnego kraju w Europie.

Warto pamiętać, że taka oferta może być łączona z szeregiem opcji dodatkowych. Na uznanie w GLS zasługuje między innymi FlexDeliveryService, gdzie to odbiorca ma możliwość zarządzania swoją przesyłką oraz sposobem jej dostarczenia. Ciekawy, rozwiązaniem jest także CashService – wówczas adresat dokonuje zapłaty za towary w chwili doręczenia. Do często wykorzystywanych opcji należy również DeliveryAtWorkService, w ramach którego kurier odwiedza odbiorcę w dokładnie wskazanym miejscu pracy, przekazując przesyłkę.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.07.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6546 4.7486
USD 0.00% 4.4119 4.5011
GBP 0.00% 5.4029 5.5121
CHF 0.00% 4.7033 4.7983
05.12.2022

Praca na budowie

04.12.2022

PROMOTORKI

03.12.2022

Pasy transportowe

02.12.2022

Sprzedam garaż

Dodaj nowe ogoszenie