30.08.2013

Litewska oferta dla polskich firm budowlanych

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie zaprasza do zgłaszania udziału w imprezie kojarzenia partnerów handlowych branży materiałów budowlanych, która odbędzie się 20.09.2013 r. w Wilnie.Termin zgłaszania uczestnictwa mija 30 sierpnia 2013 r.


Na Litwie rozpoczyna się obecnie proces termomodernizacji budynków wielomieszkaniowych, co stwarza impuls popytowy i szanse dla polskich producentów. W ocenie Wydziału, szczególne zainteresowanie dotyczy:
- materiałów i technologii służących do ocieplania budynków,
- materiałów i technologii pokryć dachowych,
- techniki wentylacyjnej,
- techniki grzewczej,
- okien i drzwi.

Firmy zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 30 sierpnia 2013 r. e-mailem na adres: vilnius@trade.gov.pl  zatytułowanym „Zgłoszenie” zawierającym wskazanie: nazwy firmy i dane kontaktowe,  profilu produkcji firmy,  kategorii potencjalnych nabywców z Litwy (z którymi firma chce się spotkać).

Na podstawie zgłoszeń polskich firm, WPHI Wilno ustali kalendarzrz spotkań indywidulanych, tj. cykl spotkań polskiej firmy z potencjalnymi nabywcami z Litwy, która to lista w dn. 11.09.2013 r. zostanie przesłana do polskich firm.

Dodatkowe informacje: e-mail: vilnius@trade.gov.pl

Istotną przewagą konkurencyjną polskich firm jest wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji projektów renowacji budynków w Polsce. „W Polsce problem renowacji został praktycznie rozwiązany. Posiadamy duże doświadzczenie w tej dziedzinie, chcemy i możemy podzielić się nim z Litwą“ - powiedział podczas spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska Litwy kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP na Litwie Henryk Waldemar Szymański.

Kolejnym atutem polskich spółek, zdobytym dzięki wieloletnim doświadczeniom na rynku krajowym, są technologie. „Na Litwie są bardzo długie zimy, dlatego efektywna renowacja jest możliwa wyłącznie w ciągu kilku miesięcy w ciągu roku. Polskie przedsiebiorstwa mają technologie, które pomogą złagodzić sezonowe problemy. Część robót wykonujemy również w zimie“ - stwierdził I Sekretarz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP na Litwie w Wilnie Piotr Hajdecki.

Współpracą i konkretnymi przykładami projektów jest też zainteresowana Litwa. Strona polska zobowiązała się przekazać swe doświadczenie w dziedzinie odnowy budynków w trakcie prezentacji tzw. case study, czyli studium przypadku. „Doświadzcenie Polski w sferze renowacji jest bezsprzeczne. W Polsce renowacja odbywa się od dawna, dlatego możemy się wiele nauczyć od naszych sąsiadów. Umówiliśmy się, że na przyszłych spotkaniach przedstawiciele Polski zaprezentują przykłady swoich sukcesów. Także interesują nas błędy, które zostały popełnione, abyśmy mogli ich uniknąć“ - powiedziała wiceminister środowiska Daiva Matonienė.

 

(Na podstawie materiałów Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
18.04.2024

KUCHARZ / KUCHARKA

Dodaj nowe ogoszenie