17.04.2013

Nabór do IX edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego

Już 19 kwietnia br. rozpocznie się nabór do IX edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. To kolejna szansa dla gmin i powiatów z terenów wiejskich i małych miast, które w ramach programu mogą starać się o pożyczki na lokalne inwestycje – budowę dróg, oświatę, zaopatrzenie wsi w wodę czy zbiorowe odprowadzanie i oczyszczanie ścieków.  


Samorządowy Program Pożyczkowy, finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, jest adresowany do gmin i powiatów, które potrzebują środków na realizację lokalnych inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich (wsie i miasta do 20 tys. mieszkańców).

Nabór wniosków do IX edycji SPP rozpocznie się 19 kwietnia br. i potrwa do 9 maja br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 000 000 złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 3,77%.


Pożyczki udzielane są na: budowę dróg, inwestycje w oświatę, zaopatrzenie wsi w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie i oczyszczanie ścieków.  


– Do tej pory, w ramach ośmiu edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, EFRWP udzielił pożyczek na kwotę ponad 45,6 mln złotych. Dzięki temu wiele gmin mogło zrealizować niezbędne inwestycje – mówi Krzysztof Podhajski, Doradca Prezesa Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. – Samorządy decydują się na pożyczki w ramach SPP ze względu na niskie oprocentowanie oraz brak prowizji i dodatkowych opłat – dodaje.  

                                            

Szczegółowe informacje dotyczące programu i sposobu składania wniosków znajdują się na stronie internetowej EFRWP: http://www.efrwp.pl/element/O-programie-SPP.


Na 2013 rok Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował jeszcze trzy edycje programu. Harmonogram jest dostępny również na stronie internetowej.


O PROGRAMIE:

„Samorządowy Program Pożyczkowy” jest kontynuacją wieloletnich starań EFRWP zmierzających w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast. Jest on adresowany do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich (na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców).

Pożyczki w ramach „Samorządowego Programu Pożyczkowego” udzielane są bez prowizji i bez dodatkowych opłat. Może ona zostać zaciągnięta na sfinansowanie 100% wartości zadania inwestycyjnego brutto. Jej maksymalna wysokość wynosi 1mln zł.

Pożyczka, zgodnie z opinią Centrum Zamówień Publicznych, może zostać zaciągnięta bez przeprowadzania przetargu.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie