29.10.2018

Podlaskie – z energią w przyszłość!

Dobra izolacja ścian, podłóg i dachów, szczelne okna i drzwi, nowoczesne systemy grzewcze, korzystanie z odnawialnych źródeł energii – te i inne czynniki, traktowane kompleksowo, składają się na poprawę efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (szkołach, szpitalach, urzędach itd.), a także w mieszkaniach komunalnych.

A lepsza efektywność energetyczna to oszczędność energii, czystsze powietrze oraz niższe rachunki.

Głęboka modernizacja i audyty energetyczne

Wzorem wysokorozwiniętych krajów europejskich Polska prowadzi działania nastawione na poprawę efektywności energetycznej. Dlatego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłoszony został konkurs z poddziałania 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym w budownictwie komunalnym. Na co można otrzymać dofinansowanie? Na projekty dotyczące tzw. głębokiej, czyli kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i komunalnych budynków mieszkalnych oraz na audyty energetyczne dla sektora publicznego. Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja energetyczna obejmuje modernizację przegród zewnętrznych budynków, wymianę wyposażenia na energooszczędne oraz przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła.

Szansa nie tylko dla samorządów

Konkurs adresowany jest do podmiotów zarządzających nieruchomościami, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne, do jednostek samorządu terytorialnego, ich związków i stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego posiadających osobowość prawną, jak również podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia (z wyłączeniem towarzystw budownictwa społecznego). Wnioski konkursowe mogą składać również podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych, a także kościoły i związki wyznaniowe i organizacje pozarządowe. Budżet konkursu to 80 milionów złotych. Można wiele zyskać i wiele dobrego zrobić. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia tego roku.

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.12.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.3552 4.4432
USD 0.31% 3.6946 3.7692
GBP 0.10% 4.8380 4.9358
CHF 0.28% 4.0407 4.1223
12.08.2020

ELEKTRYK

12.08.2020

AUTOMATYK

Dodaj nowe ogoszenie