24.11.2020

Przed nami chłodniejsze dni. Firma Walmar Drażba zachęca do sprawdzenia akumulatorów

Cieplejsza dotąd aura uśpiła sporą część kierowców, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe. Wszyscy za to właściciele pojazdów już teraz muszą zadbać o akumulatory.

Od 30 lat sprzedażą, ale też diagnostyką i profesjonalnym serwisem akumulatorów zajmuje się firma Walmar Drażba, która w Suwałkach ma siedzibę przy ul. Wojska Polskiego.

- Już pierwsze chłodne dni pozwalają nam przekonać się, w jakim stanie jest akumulator – mówi Walerian Drażba, prezes Walmaru. – Jeżeli napotkamy na trudności z uruchomieniem silnika, musimy sprawdzić wszystkie jego parametry na profesjonalnym sprzęcie oraz parametry ładowania w aucie. Przekonamy się wówczas, czy wymaga doładowania, czy też nadaje się już do wymiany.

W serwisie sprawdzimy, czy akumulator jest poprawie ładowany, zmierzymy parametry instalacji elektrycznej samochodu.

Bywa, że akumulator służy nam nawet 8 lat i więcej lat, ale często zdarza się, że zużywa się jeszcze przed upływem dwuletniej gwarancji.  Dzieje się tak w samochodach jeżdżących rzadko lub na krótkich trasach, głównie w mieście. Nawet na postoju prąd nieustannie pobierają zegar samochodowy, sterowniki, urządzenia antywłamaniowe. Jeżeli dojdzie do głębokiego rozładowania i zasiarczenia akumulatora, dojdzie to trwalej utraty pojemności i trzeba będzie akumulator wymienić na nowy.

- Klienci indywidualni, sklepy czy hurtownie przyzwyczaiły się już do tego, że u nas znajdą największy wybór akumulatorów do samochodów osobowych i ciężarowych, ciągników, maszyn budowlanych, przemysłowych i rolniczych w niskich cenach – mówi Walerian Drażba. – Przy kupnie przydatna jest wiedza i pomoc specjalisty, nasi fachowcy służą radą, pomogą wybrać właściwy typ akumulatora. Unikniemy stresu i obaw, że kupiliśmy produkt niskiej jakości, który zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny atut zakupu w profesjonalnym serwisie. W niektórych nowoczesnych samochodach konieczna jest adaptacja nowego akumulatora, przedstawienie go  poprzez urządzenie diagnostyczne komputerowi pokładowemu. W przeciwnym razie, elektronika samochodu nadal będzie postrzegała akumulator jako niesprawny.     

Firma Walmar Drażba nie tylko sprzedaje, zapewnia diagnostykę i serwis akumulatorów, ale też na miejscu załatwia sprawy reklamacyjne.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Lech II Poznań


Wigry Suwałki

28.11.2020
13:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4282 4.5176
USD 0.00% 3.7429 3.8185
GBP 0.00% 4.9482 5.0482
CHF 0.00% 4.1007 4.1835
27.11.2020

Zatrudnię

Dodaj nowe ogoszenie