07.08.2013

Pytania łowców głów

Nie od dziś wiadomo, że rozmowa kwalifikacyjna to czas wyczekiwany i stresujący, kiedy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, a każdy najdrobniejszy szczegół jest dopracowany perfekcyjnie. Zaczynając od przygotowania naszego wizerunku, następnie przedstawiamy nasz dorobek zawodowy i pełni wiary, że praca będzie nasza słyszymy pytanie: „Gdybyś był ciastkiem, to jakiego rodzaju?” albo „Proszę omówić budowę łyżki do zupy”.


W takim momencie naturalną pierwszą myślą to nagląca chęć ucieczki, więc skąd w ostatnich czasach wzięły się tego typu oryginalne pytania na rozmowach kwalifikacyjnych? Często słyszy się, że takie niestandardowe pytania mają ubarwić rozmowę czy też odstresować kandydata, ale niestety ma to skutek odwrotny.

Dlatego, aby bardziej oswoić potencjalnych przyszłych pracowników z takimi nieszablonowymi pytaniami portal e-doradztwa zawodowego www.kluczdokariery.pl ogłosił nietypowy konkurs na najbardziej oryginalne i niespotykane pytania na rozmowach o pracę, działając metodą crowdsourcingu. Internauci na specjalny portal www.sprinet.pl wysyłają pytania i oceniają już te zgłoszone do konkursu. Zwycięzcy, których pytania spodobają się użytkownikom najbardziej, wygrają tablet oraz zestaw książek wydawnictwa Samo-Sedno m. in. pt.: „Trudne pytania na rozmowie o pracę”.


Takie nieszablonowe pytania mogą być dużym zaskoczeniem dla kandydata walczącego o stanowisko pracy, szczególnie podczas tak stresującej chwili jaką jest rozmowa kwalifikacyjna. Ale ważne żeby wybrnąć z tej sytuacji z „godnością” najlepiej z humorem i kreatywnie - mówi Rafał Żmuda, właściciel portalu kluczdokariety.pl


Pamiętajmy, że oryginalne pytania na rozmowach kwalifikacyjnych nie mają nas pogrążyć na starcie, ale wydobyć nasze najlepsze atuty, więc nie bójmy się i startujmy do kreatywnego boju o tą naszą wymarzoną posadę.


Po zakończeniu konkursu na portalu www.kluczdokariery.pl zostanie stworzony i umieszczony spis takich niestandardowych pytań, jakie kandydaci mogą usłyszeć. Taka baza pytań pozwoli na wcześniejsze zapoznanie się z nimi i większe opanowanie stresu już na rozmowie. Przykłady takich pytań można mnożyć, jednak baza jest najczęściej ta sama – ma zaskoczyć kandydata, a ten mimo zaskoczenia ma znaleźć szybko kreatywną odpowiedź.


Na zakończenie wisienka na torcie. Aktualnie jesteśmy na półmetku konkursu, a pytania które są na prowadzeniu to:
•    Dlaczego szampony do włosów są w różnych kolorach a piana zawsze biała?
•    Jak Pana/Pani zdaniem zmieniłby się świat gdyby możliwa stała się... teleportacja?
•    Po co psom ogon ? Proszę wymienić 3 funkcje...
•    Czy goli Pani nogi i pachy? – (rozmowa dotycząca pracy na basenie)  
•    Gdybyś był programem Microsoftu, który byś wybrał?
•    Jaka piosenka najlepiej oddaje twoje nastawienie do pracy?

Zostało jeszcze 3 tygodnie do rozstrzygnięcia konkursu, więc można zgłaszać i głosować na najciekawsze pytania. Do wygrania tablet, pakiet ciekawych książek, a od portalu Sprinet do indywidualnych profili użytkowników dodawane są cenne punkty, które można wymienić na nagrody.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

szukam pracy

12.06.2024

MAGAZYNIER

Dodaj nowe ogoszenie