01.07.2020

Renault. Od firmy rodzinnej do światowej marki

Koncern Groupe Renault to francuski producent samochodów. Jego historia rozpoczęła się w 1899 roku i można go wymienić jako jednego z najstarszych i największych na świecie pod kątem wskaźnika sprzedaży
producentów samochodowych.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w miejscowości Boulogne-Billancourt na terytorium Francji. Groupe Renault została założona przez trzech francuskich braci: Louisa, Marcela i Fernanda Renault. Pierwszym pojazdem wykonanym przez to niewielkie francuskie przedsiębiorstwo był model Renault Voiturette 1CV (nazwa oznaczała Mały Samochód).

Samochody marki Renault cieszą się wyjątkowo wysokim popytem: w ciągu ostatniego roku na całym świecie sprzedano ich ponad 3 miliony egzemplarzy. Firma jest właścicielem 40 fabryk położonych w różnych krajach, 3 innowacyjnych laboratoriów oraz 6 ośrodków technicznych. Aktualnie koncern Renault Groupe oferuje następujące marki motoryzacyjne: Renault, Dacia,Alpine, Renault Samsung Motors i Łada.

Pojazdy z logiem Renault oferowane są na nowoczesnym rynku samochodowym w wersji typu hatchback, sedan, crossover, kombi i minivan oraz z silnikiem elektrycznym, hybrydowym, benzynowym lub Diesla. Jednym z najbardziej interesujących modeli danego przedsiębiorstwa jest ZOE – w pełni elektryczny 5-drzwiowy hatchback oferujący swoim kierowcom stylowe wnętrze, niesłychaną dynamikę oraz brak emisji szkodliwych spalin.

 

 

Dany model jest odzwierciedleniem filozofii koncernu Groupe Renault, która zakładała zaawansowane rozwiązanie środowiskowe. Przez siedem lat z rzędu dany model samochodu odznaczany był nagrodą „Samochodu Roku" przyznawaną przez renomowany magazyn "What Car?".

Na jednym cyklu ładowania dany model samochodu jest w stanie przejechać aż 394 kilometry. Model Megane R.S. z 2020 roku dostępny w pakiecie wyposażenia R.S. Trophy i R.S. Trophy-R imponuje niespotykaną dynamiką – rozpędza się do 100 km/h w ciągu zaledwie 5,7 sekundy.

Z kolei produkcją samochodów wyścigowych R.S.20 przeznaczonych do startu w wyścigach Formuły 1 oraz samochodów sportowych skonstruowanych na podstawie modeli przeznaczonych do jazdy po drogach publicznych: Megane RS, Megane GT Line, Sandero RS, Sandero GT Line, Clio RS Line zajmuje się pododdział przedsiębiorstwa o nazwie Renault Sport Cars.

We wcześniejszych latach firma była właścicielem pododdziału Renault Trucks, który jest obecnie w posiadaniu szwedzkiego koncernu Volvo Group.

Dowiedz się więcej na Rexbo.pl

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.08.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5133 4.6045
USD 0.00% 3.7492 3.8250
GBP 0.00% 5.2405 5.3463
CHF 0.00% 4.0567 4.1387
08.03.2021

Tokarz-Frezer

Dodaj nowe ogoszenie