07.10.2013

Skarbówka bliżej podatnika

Masz pomysł co może w zakresie obsługi zmienić Twój urząd skarbowy? Napisz mu o tym! – podlaska skarbówka rozpoczyna właśnie akcję „Partnerzy w usprawnieniach”, w ramach której namawia podatników, a w szczególności przedsiębiorców, do wspólnego działania przy wdrażaniu kolejnych usprawnień w kontaktach urzędów z podatnikami
Administracja podatkowa województwa podlaskiego już kilka lat temu opracowała wewnętrzne standardy obsługi podatników.

- Staramy się je cały czas wypełniać a także poszukiwać nowych, które sprawiłyby, że każdy kontakt podatnika z urzędem skarbowym będzie przez niego oceniony pozytywnie zarówno pod względem profesjonalizmu obsługi, jak i przyjazności urzędników. – mówi Maria Suszczyńska, Dyrektor Izby Skarbowej w Białymstoku.

Podlaska skarbówka pamiętając o swoim podstawowym zadaniu jakim jest pobór podatków, stara się tak organizować swoją pracę, żeby jak najbardziej ułatwiać podatnikom wykonywanie ich obowiązków.

- Cały czas pracujemy nad jakością obsługi w urzędach, ale z wewnątrz nie widać wszystkiego. Dlatego postanowiliśmy zapytać przedsiębiorców o to, co im najbardziej utrudnia załatwianie spraw w urzędach skarbowych. Uzyskane podpowiedzi chcemy wykorzystać w procesie przygotowania i wdrożenia kolejnych usprawnień ułatwiających przedsiębiorcom życie. – dodaje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. - Praca nad jakością obsługi nie kończy się nigdy. Dlatego, choć mamy wiele sygnałów, że podatnicy z satysfakcją zauważają  pozytywne zmiany w podlaskich urzędach skarbowych, chcemy zrobić krok dalej i dać podatnikom możliwość ciągłego wpływania na to w jaki sposób będzie organizowana praca w urzędach skarbowych. Przedsiębiorców uważamy za bardzo ważnych partnerów przy planowaniu usprawnień i stąd nazwa akcji: „Partnerzy w usprawnieniach”.

W ramach akcji podlaska skarbówka zaprasza wszystkich chętnych, w szczególności przedsiębiorców, o przesyłanie uwag i pomysłów usprawnień, które w ich opinii usprawniłyby obustronne kontakty i ułatwiły prowadzenie działalności gospodarczej. Uwagi, opinie i pomysły można przesyłać na adres: usprawnienia@pd.mofnet.gov.pl

- Wszystkie propozycje weźmiemy pod uwagę i gruntownie przeanalizujemy czy ich wprowadzenie jest możliwe i czy decyzja w tym zakresie leży w naszych rękach. Zależy nam, żeby propozycji było jak najwięcej i żeby powstał z tego solidny pakiet usprawnień, który będzie przez przedsiębiorców dostrzeżony. Wierzę że tak się stanie – deklaruje Dyrektor Suszczyńska.

Na podpowiedzi skarbowcy czekają do końca października, chociaż i po tym terminie skrzynka e-mailowa będzie aktywna, a każdy pomysł, który do niej wpłynie będzie przeanalizowany.

W ramach akcji, Izba Skarbowa w Białymstoku rozesłała także list z zaproszeniem do przyłączenia się do akcji skierowany do podlaskich przedsiębiorców oraz do organizacji ich zrzeszających.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie