06.11.2013

Stokrotka ozdobi suwalski Manhatan

Stokrotka to roślina zielna o owalnych lub łopatkowatych liściach. Jest powszechnie uprawiana jako roślina ozdobna w ogrodach. Stokrotka to również sieć sklepów spożywczych, która wchodzi w skład notowanej na giełdzie Grupy Handlowej Emperia. Obie, wiosną 2014, ozdobią suwalski Manhatan. Ta pierwsza zakwitnie na osiedlowych trawnikach.Ta druga otworzy podwoje przy ul. Witosa, w miejscu gdzie nie tak dawno czynny był jeszcze osiedlowy parking.

- Teren ten w styczniu 2013 roku został sprzedany prywatnej osobie za 1,6 miliona złotych – informuje Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy suwalskiego ratusza. – Zgodnie z  zapisem w akcie notarialnym teren ten przeznaczony jest pod działalność handlowo-usługową.
Pytany o rodzaj działalności handlowo-usługowej, jaka ma być prowadzona w budynku, którego budowa wkrótce się rozpocznie, rzecznik odparł krótko: - Będzie to działalność handlowo-usługowa, nic więcej nie mogę powiedzieć.

To czego nie mógł powiedzieć rzecznik ratusza zrobili inni.
- Ma tu stanąć „Stokrotka” – twierdzą mieszkańcy „drapacza chmur” sąsiadującego z placem budowy. – Nie wiemy tylko po co, bo po drugiej stronie Reja, za 100 metrów stąd, jest „Biedronka”, a przy Witosa małe sklepy. Widocznie komuś się to będzie opłacało, a może zyskamy na tym i my mieszkańcy osiedla, bo będzie konkurencja dla „Biedronki”?

"Stokrotka Sp. z o.o. to spółka z polskim kapitałem i bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku.
Zarząd supermarketów Stokrotka rozpoczął już kolejne prace związane z dalszym intensywnym rozwojem sieci. Wśród nich jest również opracowanie i wdrożenie systemu franczyzy, który będzie stwarzał dodatkowe możliwości zwiększenia liczby placówek pod marką Stokrotka. W 2013 r. firma uruchomiła własną sieć logistyczną z centrum dystrybucji w Teresinie koło Warszawy oraz ośmioma magazynami regionalnymi zlokalizowanymi na terenie całego kraju." - czytamy na stronie internetowej "Stokrotki"

W Suwałkach działają już dwa sklepy „Stokrotki: przy ul. Noniewicza i w Plazie (dawna Delima). Ta przy Witosa będzie zatem trzecią. Czy ostatnią, czy też zapoczątkuje inwazję „Stokrotek” na Suwałki podobną do tej, jaką zafundowała mieszkańcom portugalska „Biedronka”?

- Na przełomie  I i II kwartału 2014 r planujemy uruchomić w Suwałkach nasz trzeci Supermarket – nasze ustalenia potwierdza Urszula Herecka, Asystentka Prezesa Zarządu Stokrotki Sp z o.o.-  Powierzchnia obiektu, w którym będzie mieścił się nasz sklep, to 1300 m2. Obiekt ten będzie dysponował dużym, wygodnym parkingiem na ponad 60 samochodów. Głównym i decydującym argumentem, który wzięliśmy pod uwagę decydując się na kolejną lokalizację w Suwałkach jest duży potencjał handlowy tego miasta. Nasz sklep położony będzie przy jednej z ważniejszych ulic w mieście i otoczony będzie dużą liczbą budynków wielorodzinnych. Charakter lokalizacji wpisuje się w naszą aktualną strategię rozwoju. Aktualnie w Polsce posiadamy 205 naszych placówek, a w samym województwie podlaskim jest ich już 18. Kolejna Stokrotka w województwie podlaskim pojawi się jeszcze w tym roku, zaplanowaliśmy również kilka otwarć na tym terenie w roku 2014 – podsumowuje U. Harecka.

I wszystko jasne. Nie będzie (na razie) niemieckiego Intermarche i francuskiego Carrefour`a, ale obok portugalskiej "Biedronki" powstanie polska „Stokrotka”, która ma nie tylko ułatwić życie mieszkańcom, ale też ozdobić monotonny, szary krajobraz suwalskiego Manhatanu. Oby skutecznie.

udostępnij na fabebook
07.11.2013, 02:06:56

zes

intermarche jest francuzkie

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie