25.04.2013

Suwałki  Samorządowym Menadżerem Regionu

Miasto Suwałki – wiceliderem wśród jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim w rankingu "Filary Polskiej Gospodarki" zorganizowanego przez dziennik "Puls Biznesu".

 

Tak ocenia nasze miasto 120 pozostałych samorządowców z naszego województwa oraz losowi respondenci, których wytypowali organizatorzy rankingu. Wczoraj (23.04.2013r.) w Warszawie, podczas specjalnej gali, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk odebrał nagrodę "Samorządowego Menadżera Regionu 2012" w województwie podlaskim.


Co roku dziennik "Puls Biznesu" organizuje plebiscyt wśród gmin mający na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego. Agencja badawcza zwraca się do gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie.

- 120 samorządowców z Podlasia widzi w nas lidera – mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – To dowód na to, że miasto Suwałki rozwija się, rozbudowuje swoją infrastrukturę, inwestuje w edukację, pozyskuje fundusze unijne -  i to dostrzegają inni samorządowcy oraz mieszkańcy naszego regionu.


Przy wyborze „Samorządowego Menadżera Regionu” brano pod uwagę następujące rzeczy: zarządzanie edukacją, pozyskiwanie funduszy unijnych, inwestowanie w ochronę środowiska (kanalizacja, utrzymanie czystości), efektywne budowanie aktywności społecznej.


- Nie po raz pierwszy branżowe pisma widzą właśnie w Suwałkach lidera – informuje Prezydent Renkiewicz - Aktywnie pozyskujemy pieniądze unijne, przykładowo na ochronę środowiska. Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy blisko 80 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków. Wybudowaliśmy wiele kilometrów rur wodociągowych i kanalizacyjnych. Ogólnie z Unii Europejskiej udało nam się pozyskać blisko 400 milionów złotych.


Suwalski samorząd również kładzie olbrzymi nacisk na zwiększenie aktywności społecznej. Są organizowane konsultacje społeczne, działa Suwalska Rada Działalności Pożytku Publicznego, powstało Centrum Wspierania Organizacji Samorządowych. Dzięki temu nasi mieszkańcy mogą brać aktywny udział w życiu i rozwoju miasta. Są jeszcze inne pomysły na zwiększenie aktywności społecznej suwalczan.


Liderem w naszym województwie według rankingu dziennika „Puls Biznesu” jest miasto Białystok.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie