08.06.2021

Suwałki. Firma Walmar Drażba miejscem polskiej premiery nowej linii opon SAVA 5 [wideo i zdjęcia]

Koncern Goodyear, do którego należą fabryki m.in. w Słowenii i w Dębicy, po raz pierwszy w Polsce zaprezentował nową linię opon ciężarowych SAVA 5, przeznaczonych do dalekobieżnych przewozów i wymagających tras miejskich.

Nieprzypadkowo miejscem premiery była spółka Walmar z centrala w Suwałkach, ponieważ jej właściciel, Walerian Drażba z fabryką w Dębicy współpracuje od 44 lat, a z Goodyearem od ponad 30.

Dzisiaj mamy wielki dzień dla naszej firmy, ponieważ po raz pierwszy w Polsce prezentujemy nowa linie opon SAVA 5 – mówi Janusz Krupa, manager ds. marketingu opon użytkowych Goodyear Polska. – Nowe opony prezentujemy na rynku lokalnym ale to jest premiera ogólnopolska. Wybraliśmy jednego z naszych najlepszych klientów, który jest naszym niezawodnym partnerem od ponad 30 lat. Cechuje go duży profesjonalizm w każdym obszarze serwisowania opon ciężarowych, które wymagają wyjątkowych umiejętności nie tylko od zarządzającego firmą, ale i od pracowników obsługujących samochody ciężarowe.     

Walmar Drażba, z oddziałami w Białymstoku, Redzie i Pruszczu, to czołowy dystrybutor opon osobowych, rolniczych, przemysłowych i właśnie ciężarowych w północnej Polsce, a także eksporter do sąsiednich państw.

- Pandemia nie osłabiła, zbytnio nie zachwiała rynkiem opon, obroty, zwłaszcza oponami ciężarowymi nie zmalały – mówi Walerian Drażba. – Owszem, przyhamowane zostały dostawy z Azji, ale ich miejsce mogły zająć produkowane w Europie, w Polsce, na miejscu opony słoweńskiej marki SAVA, niezawodne, ze średniej półki, tak zwanej budżetowej.    

Solidność i konkurencyjność, jeśli chodzi o przebiegi, opon SAVA potwierdzali goszczący na premierze partnerzy kontrahenci, klienci, współpracownicy oraz pracownicy Walmaru. Zalety nowej linii opon SAVA 5 długo wymieniał  Janusz Krupa.

Nowy asortyment znanej słowiańskiej marki obejmuje opony AVANT5 na oś prowadzącą, ORJAK5 na oś napędzaną i CARGO 5 na osie wleczone przyczepy i naczepy. Ulepszenia dotyczą głównie przebiegu, efektywności paliwowej, właściwości jezdnych i trakcji. Wszystkie trzy modele zostały zaprojektowane tak, aby poradziły sobie zarówno na długich trasach, jak i podczas wymagających zastosowań miejskich, niezależnie od pogody.

Opony z tej serii charakteryzują się głębokim bieżnikiem, zoptymalizowaną mieszanką lameli i wytrzymałych klocków oraz niekierunkowym wzorem bieżnika. Dzięki temu są one uniwersalne i idealne dla operatorów, którzy muszą pracować w różnych warunkach pogodowych i na różnych rodzajach dróg. Wszystkie opony nowej linii SAVA 5 posiadają oznaczenie zimowe 3PMSF, co potwierdza ich zgodność z najbardziej restrykcyjnymi przepisami w tym zakresie.

WDudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.18.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4662 4.5564
USD 0.00% 3.6850 3.7594
GBP 0.00% 5.2026 5.3078
CHF 0.00% 4.0961 4.1789
17.06.2021

Sprzedam ponton

Dodaj nowe ogoszenie