05.08.2023

Suwałki. Przy ul. Pileckiego ruszyła budowa kolejnego marketu, wkrótce dwa następne [zdjęcia]

Niedawno rozpoczęła się budowa trzeciego w mieście sklepu Aldi przy ul. Reja, a teraz rusza inwestycja u zbiegu ulic Rotmistrza Pileckiego i Kardynała Wyszyńskiego.

Właścicielem terenu była białostocka spółka IKP Godlewscy, która w Suwałkach wybudowała Biedronkę i zmodernizowała budynek dawnej pralni wojskowej u zbiegu Jana Pawła II i Podhorskiego, przygotowała do inwestycji teren po szpitalnej kotłowni przy ul. Reja, na którym stanął pasaż handlowy i market Lidl, a także wybudowała sklep sieci Aldi przy Utracie i wylocie na Płociczno.

- Docelowo nie jest to nasze przedsięwzięcie, nie mogę więc mówić, jakiej marki sklep powstaje przy ul. Pileckiego – mówi Paweł Godlewski. - Na pewno to miejsce jest dzzisiaj pustynią handlową – dodaje.

Niedawno w tej części Północy powstało osiedle Chopina Park, po drugiej stronie nowej ulicy będącej odcinkiem Trasy Wschodniej, bliżej ogrodów działkowych rośnie Piano Park, a kolejny deweloper posiada trzyhektarową działkę pod budownictwo wielorodzinne.

Coraz więcej głosów przekonuje, że u zbiegu Rotmistrza Pileckiego i Kardynała Wyszyńskiego stanie sklep sieci Biedronka. Dowiemy się niebawem, kiedy przy ogrodzeniu budowy pojawi się tablica informacyjna. Teraz wiemy tyle, że obiekt ma być gotowy do końca bieżącego roku.

- To nie koniec budowy marketów w Suwałkach – zapowiada Paweł Godlewski. – Za kilka dni rozpocznie się inwestycja w zachodniej części miasta. Także i tam nie jesteśmy inwestorem docelowym i o tym, czyjej to sieci handlowej sklep, będzie wiadomo po ustawieniu tablicy informacyjnej.

Wkrótce też powinna rozpocząć się budowa marketu z pasażem handlowym na terenie przy targowicy przy Bakałarzewskiej, który kilka lat temu odkupiła od PGK w Suwałkach firma Rutkowski Group.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie