04.10.2018

TOP Pracodawcy Polski Wschodniej. Wśród uhonorowanych Danwood, Track Tec i PGE Dystrybucja

Tworzenie najlepszych warunków pracy, inwestowanie w rozwój pracowników, zaangażowanie w lokalne inicjatywy i otwartość na innowacje – to wybrane działania, które zadecydowały o przyznaniu tytułu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2018.

Nagrody zostały wręczone podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC).

– Wyróżnienia dla TOP Pracodawców Polski Wschodniej przyznajemy już po raz czwarty. Dotychczasowe konkursy pokazały nam, jak istotne jest wskazywanie i nagradzanie pozytywnych trendów zachodzących na rynku pracy. Celem projektu jest wyłonienie grona wyróżniających się pracodawców firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy. W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny portali WNP.PL, PortalSamorzadowy.pl i PulsHR.pl

Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe poszczególnych województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Po raz pierwszy na najlepszego pracodawcę mogli głosować także internauci.

Laureatami konkursu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2018 zostali:

CEDC International (Polmos Białystok) za opartą na tradycji produkcję i odpowiedzialną, opartą na współpracy kulturę organizacyjną. CEDC International to producent wódki oraz dystrybutorów alkoholu. Oddział Polmos Białystok to zakład produkcyjny z ponad 80-letnimi tradycjami wytwarzania wysokiej jakości wódek, likierów i nalewek. Powstaje tu kilkadziesiąt różnych produktów, reprezentujących różne kategorie alkoholi oraz wszystkie pojemności. Sztandarową marką pochodzącą z Białegostoku jest Żubrówka.

Spółka PGE Dystrybucja za współpracę naukowo-techniczną z uczelniami wyższymi, wspieranie kształcenia zawodowego oraz szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka PGE Dystrybucja to duże przedsiębiorstwo, o istotnym znaczeniu dla całej grupy PGE. Pracuje w niej ponad 10 tys. osób. PGE Dystrybucja podpisała porozumienia o współpracy naukowo-technicznej z uczelniami wyższymi, realizuje także program „Wsparcie kształcenia zawodowego”.

 

Danwood za inwestowanie w rozwój pracowników poprzez tworzenie projektów rozwojowych, a także współpracę z instytutami naukowymi, biurami inżynierskimi w kraju i za granicą. Danwood to producent domów gotowych w Polsce. Obecnie większość produktów firmy trafia na eksport do państw Unii Europejskiej. W wybudowanych domach mieszkają przede wszystkim Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy, Irlandczycy, Szwajcarzy, Duńczycy, Włosi, Francuzi i Polacy.

Grupa Track Tec za zaangażowanie w projekty lokalne oraz za rozbudowaną politykę pracowniczą realizowaną w oparciu o szeroki pakiet świadczeń socjalnych dla załogi. Grupa Track Tec to międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury kolejowej, który zapewnia m.in. kompleksową obsługę logistyczną przewozu rozjazdów w blokach zmontowanych w zakładzie produkcyjnym i ich ułożenie na miejscu zabudowy.

Pronar za innowacyjność w produkcji oraz tworzenie szans dla osób, które szukają dobrej i stabilnej pracy, a także za wprowadzenie programu wspomagającego doskonalenie pracowników. Firma z siedzibą w Narwi, zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej. Zatrudnia ponad 2200 osób. Z siedmiu podlaskich fabryk wyjeżdżają maszyny opracowane przez ponad 180 inżynierów i 70 konstruktorów.

Fabryka Kotłów Sefako jeden z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim, otrzymał wyróżnienie za zapewnianie stabilnego zatrudnienia oraz wspieranie lokalnych inicjatyw w zakresie rozwoju edukacyjnego i zasobów ludzkich.

NSG Group za stałe zwiększanie zatrudnienia, inicjowanie współpracy klastrowej, promowanie idei przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy, a także dbałość o spójność i równość społeczną poprzez przyjęcie Karty Różnorodności w Polsce. NSG Group w Polsce reprezentowana jest przez trzy spółki, które zajmują się produkcją i przetwarzaniem szkła – Pilkington Polska, Pilkington Automotive Poland oraz Pilkington IGP. Ich główne siedziby znajdują się w Sandomierzu.

Nagrodę internautów otrzymała firma Prografix. Spółka zajmuje się m.in. poligrafią i marketingiem. Swoje usługi świadczy dla kontrahentów z Polski i innych krajów Europy. Jej klientami są np.: Tesco, W. Kruk, Google, Yves Rocher i Reader's Digest czy Schneinder Electric. Prografix zatrudnia ponad 120 pracowników etatowych i 850 pracowników tymczasowych.

Eksperci Rady Konsultacyjnej konkursu dokonali wyboru laureatów w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

TOP Pracodawcy Polski Wschodniej to wydarzenie towarzyszące V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku. Nagrody zostały wręczone 3 października 2018 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP i redakcja portalu PulsHR.pl.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Sandecja Nowy Sącz

14.07.2020
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.4229 4.5123
USD 0.21% 3.9117 3.9907
GBP 0.03% 4.9429 5.0427
CHF 0.02% 4.1610 4.2450
14.07.2020

Doradca Klienta

14.07.2020

Usługi budowlane

13.07.2020

Działka ROD

Dodaj nowe ogoszenie