05.10.2021

V Forum Biznesowe Pogranicza w Suwałkach. Wybitni eksperci i lokalni praktycy

W biznesie ostatni rok, ale i najbliższe lata naznaczone są olbrzymią niepewnością – w Polsce i Europie. Biznes staje się dyscypliną wymagającą coraz większej przenikliwości, świeżych i rzetelnych danych o rynkach i coraz bardziej specjalistycznych kompetencji zespołów.

Zatem to slalom gigant czy bieg przez płotki? Co lepiej oddaje wysiłek, który trzeba włożyć w prowadzenie biznesu na pograniczu w niepewnych czasach? O kosztach ochrony środowiska, o zatrudnianiu obcokrajowców i globalizacji, o pracy zdalnej i marketingu cyfrowym będziemy dyskutować w szerokim gronie w Suwałkach 21-22 października na V Forum Biznesowym Pogranicza.

Zaprosiliśmy wybitnych ekspertów i lokalnych praktyków. O nowych realiach zmieniającej się Unii Europejskiej opowie prof. Jerzy Buzek, premier rządu RP w latach 1997–2001, w latach 2009-2012 przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Zaś o transformacji cyfrowej w marketingu i sprzedaży na przykładach swoich klientów opowie Mariusz Bednarko z Infinity Group. Będziemy rozmawiać o dużych budżetach na badania i o tym, jak niskim kosztem robić dobry PR firmy.

Pogranicze to też nasi sąsiedzi. Oprócz tych najbliższych – Litwy, Białorusi i Rosji – będziemy rozmawiać z najliczniejszą grupą obcokrajowców w mieście – Ukraińcami. Anna Samolienko ze Związku Ukraińców w Suwałkach będzie dyskutowała z ich pracodawcami (m.in. Adamem Szałandą, Dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach i Arkadiuszem Soroką, Dyrektorem Zarządzającym AQUAEL), co wnosi ich obecność do zakładów pracy, do szkół, do kultury i sportu i szerzej – do miasta. Czy możemy nawzajem na siebie liczyć i się rozwijać?

Bez decyzji naszych wschodnich sąsiadów o pracy w Polsce wiele firm w Suwałkach nie poradziłoby sobie z luką na rynku pracownika. Skąd się biorą demograficzne, a co za tym idzie, społeczno-gospodarcze problemy średnich miast jak Suwałki? Opowie o tym prof. dr hab. Przemysław Śleszyński z Polskiej Akademii Nauk.

Postawimy sobie też pytanie, czy to nie sposób zarządzania wynikający z płci ma w naszej kulturze znaczenie w budowaniu przewag konkurencyjnych firm. Czy Szefowa może więcej niż Szef? Czy po prostu podchodzi do wyzwań inaczej? A może płeć nie ma tu znaczenia większego niż system edukacji, w którym wychowujemy przyszłe szefowe i szefów? Sylwia Ciszewska z CALa, Emilia Ułanowicz z Hotelu Velvet i wreszcie prof. Marta Kosior-Kazberuk, Rektor Politechniki Białostockiej poprowadzą dyskusję w jednym z paneli.

To konkretne tematy i eksperckie spojrzenie z perspektywy biznesu i tych, którzy tworzą warunki do jego rozwoju. Dlatego o unijnych szansach powie Joanna Sarosiek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zaś do stołu transformacji energetycznej zaprosiliśmy i szefa suwalskiego PEC Michała Buczyńskiego, i inwestującego w farmę fotowoltaiczną ekoMALOW Henryka Owsiejewa. Bo ceny energii to jedno z kluczowych wyzwań – już nie lat, a miesięcy. Zaś biznes potrafi reagować szybko, o czym świadczą sukcesy firm z regionu w skrajnie niepewnym czasie pandemii.

W bogatym programie Forum każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Gdyż żyjemy w czasach dopasowanej oferty, szybkiego reagowania na potrzeby klienta oraz zwinnej współpracy marek, firm i sektorów. Czy Twoja firma podejmie nowe wyzwania w tej zupełnie nowej rzeczywistości?

Zapraszamy serdecznie!

 

Agenda i rejestracja oraz informacje o prelegentach i poprzednich edycjach Forum na stronie: http://forumpogranicza.pl/

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie