21.10.2021

V Forum Biznesowe Pogranicza. Jest kogo słuchać i o czym rozmawiać [zdjęcia]

Ceny energii rosną i ten trend szybko się nie zmieni. Co roku w Suwałkach ubywa około 350 pracowników i w coraz większym stopniu ludzi zastępują automaty i roboty. Na rynku panuje coraz większa konkurencja, coraz trudniejszy jest dostęp i do materiałów, i do rynków zbytu.

Między innymi o tych problemach dyskutują od czwartku w sali kongresowej Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach uczestnicy V Forum Biznesowego Pogranicza. 

Największe wydarzenie gospodarcze w tej części kraju wróciło po roku pandemicznej przerwy, stąd jego hasło to „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania”. 

- Forum to miejsce wymiany doświadczeń i wymiany spostrzeżeń. Suwałki to miasto, które swój rozwój upatruje na wzroście gospodarczym, który suwalski samorząd wspiera od lat – powiedział na rozpoczęcie konferencji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – Tegoroczne forum zbudowaliśmy wokół czterech bloków tematycznych: transformacji energetycznej, zmian demograficznych, cyfrowej gospodarki i firm pogranicza na rynku globalnym. To są główne tematy, którym dziś powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi jeżeli chcemy mówić o dalszym szybkim i dynamicznym rozwoju przedsiębiorstw i regionu  – dodał prezydent Suwałk.

W dwudniowej imprezie biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele władz i instytucji okołobiznesowych z Polski, Litwy i Ukrainy. W czwartek rozmawiali o transformacji energetycznej i jej wpływie na podmioty gospodarcze i środowisko, a także o tym, czy firmy regionalne są w stanie konkurować, czy też powinny kopoperować z markami o zasięgu globalnym. 

Piątkowe wykłady i dyskusje poświęcone będą znaczeniu zmian demograficznych (starzenie się społeczeństwa i odpływ wykształconej młodzieży) dla rozwoju małych i średnich miast, zatrudnianiu cudzoziemców, firmom zarządzanym przez kobiety oraz transformacji cyfrowej biznesu.Przebieg forum, którego współorganizatorami są Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Europe Network, można śledzić dzięki transmisji on-line pod linkiem:

https://vimeo.com/event/1390270

 

Fot. Wojciech Drażba i UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie