22.10.2013

Zdobądź atrakcyjny zawód i pewną pracę

Rok szkolny już się rozpoczął, ale można jeszcze dołączyć do grona osób, które za darmo zdobywają wykształcenie i podnoszą swoje kwalifikacje.

Ostatnie już wolne miejsca w szkołach dla dorosłych oferuje Centrum Nauki i Biznesu „Żak”. W krótkim czasie można zdobyć tu atrakcyjny, poszukiwany przez pracodawców zawód.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 26 i 27 października w godz. 9-14 suwalska filia  ”Żaka” zaprasza na Dni Otwarte. W mieszczącej się przy ul. Noniewicza 85 F siedzibie „Żak” proponuje bezpłatne zabiegi i porady kosmetyczne, malowanie twarzy dla dzieci i poczęstunek.  Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną największej w Polsce, działającej w 80 miastach sieci szkół policealnych, kształcących w zawodach i specjalizacjach cenionych na rynku pracy. Ułatwi to im podjęcie życiowych decyzji. Nie można z nimi zwlekać, ponieważ zapisy trwają tylko do 31 października. 

- Nauka u nas jest całkowicie bezpłatna, bo mamy uprawienia szkoły publicznej - mówi Bogdan Werpachowski, dyrektor Centrum Nauki i Biznesu w Suwałkach. – Możemy się pochwalić profesjonalną, wyspecjalizowaną kadrą pedagogów oraz świetnymi warunkami lokalowymi.

Słuchacze otrzymują legitymacje, uprawniające do zniżek m.in. w MZK, PKS i PKP oraz zaświadczenia do ZUS, KRUS i MOPS. Nauka prowadzona jest w trybie zaocznym, podczas sobotnio-niedzielnych organizowanych co dwa tygodnie zajęć.

- Listę naszych propozycji  edukacyjnych należałoby właściwie rozpocząć od trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych – uważa dyrektor Werpachowski. – Zdobycie średniego wykształcenia umożliwia dalszą naukę w naszych szkołach policealnych. Nie wymagamy matury, ale słuchaczami tych szkół mogą też być osoby, które zdały egzamin maturalny lub nawet studenci. Nasze drzwi stoją otworem dla wszystkich, a nasi absolwenci szybciej znajdują pracę od kończących wyższe uczelnie.

Dzieje się tak, ponieważ pracodawcy najchętniej zatrudniają osoby ze średnim wykształceniem technicznym, najlepiej kierunkowym.Ważne dla nich jest połączenie teorii z praktyką, a Centrum Nauki i Biznesu kładzie olbrzymi nacisk na staże i zajęcia praktyczne. W swoich dwuletnich szkołach policealnych suwalska filia „Żaka” umożliwia, potwierdzone egzaminem państwowym, uzyskanie tytułu technika w tak dziedzinach jak: administracja, bhp, informatyka, opieka środowiskowa, rachunkowość, turystyka wiejska, florystyka i usługi kosmetyczne.

Nowością jest roczne szkoły policealne. Kształcą za darmo przyszłych opiekunów środowiskowych i florystów. W ofercie są także zajęcia płatne (miesięczny koszt wynosi 129-179 zł) na kierunkach: agent celny, ekspedytor sprzedaży, charakteryzator, fryzjer damski, wizażysta-stylista, ogrodnik terenów zieleni, pracownik ds. osobowych oraz biomasażysta (masaż leczniczy bądź fizjoterapia).

Każda pełnoletnia osoba, chcąca się kształcić, rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje może zgłosić się do sekretariatu filii CNiB „Żak” w Suwałkach przy ul. Noniewicza 85 F, tel. 87 566 34 20 lub zarezerwować sobie miejsce w wybranej szkole i kierunku bez konieczności wychodzenia z domu, poprzez formularz zgłoszeniowy http://www.zak.edu.pl/formularz kontaktowy.

Rekrutacja trwa tylko do 31 października.

Tekst sponsorowany

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie