19.09.2023

ZUS oferuje nową aplikację dla lekarzy do wystawiania zwolnień

MZUS dla Lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Za jej pośrednictwem lekarz, czy asystent medyczny może wystawić lub anulować zwolnienie lekarskie używając jedynie smartfona, lub tabletu.

E-usługi, które proponuje  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, są ogromnym ułatwieniem dla wielu osób. Z oferowanej przez ZUS elektronizacji korzystają nie tylko pracownicy, przedsiębiorcy, czy świadczeniobiorcy, ale również lekarze, którzy uprawnieni są do wystawiania zaświadczeń lekarskich.

Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają upoważnienie do wystawiania zaświadczeń lekarskich, mogą już to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych
z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Dzięki mZUS lekarz, asystent medyczny może m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić  szczegóły wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA również przez innych lekarzy, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS, czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE. To pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane.

- Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza  – po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się  w instrukcji na stronie zus.pl - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba, która chce ją zainstalować ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny.

MZUS dla Lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. 500 plus, RKO, Dobry start, czy dofinansowanie do żłobka.

 

 

                                           Katarzyna Krupicka

                                                           regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie