18.04.2021

35 lat Voo Voo. Nabroiło się, także w Suwałkach

Jubileusz obchodzi grupa Voo Voo, która ostatnio w Suwałkach wystąpiła w 2015 roku na koncercie otwarcia Suwałki Blues Festivalu. W sali koncertowo-teatralnej SOK-u zespołowi towarzyszył Suwałki Gospel Choir.

W finałowej części koncertu, oprócz gitary Wojciecha Waglewskiego i saksofonu Mateusza Pospieszalskiego, pojawiła się też harmonijka Bartosza Łęczyckiego i skrzypce Jana Gałacha. Przy fortepianie zasiadł Paddy Milner. Voo Voo miało wtedy 30 lat.

W 2016 roku, znowu na koncercie otwarcia, Wojciech Waglewski, który zasiada w radzie artystycznej Suwałki Blues Festivalu, wystąpił razem z synami - Fiszem i Emade. Tym razem, obok Suwałki Gospel Choir, na scenie pojawili sie także muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.


Fot. Marta Orłowska

 

Osobliwy to czas na świętowanie 35-lecia działalności zespołu, jednak jak wiadomo „ta zima kiedyś musi minąć”, a pojazd z marką Voo Voo, mający na liczniku kilka tysięcy koncertów i przeszło 40 albumów, wciąż mknie przed siebie i nie wygląda na to, by miał w ogóle zwolnić.

W ramach „koralowych godów” zespół przygotował szereg atrakcji zarówno wydawniczych, jak i koncertowych. Wojciech Waglewski o jubileuszu mówi tak:
No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy:
1.Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40-lecie, bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi.
2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty.
3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe…, choć jakże podobne do starych formy… Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem) nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy…”
 Wojciech Waglewski.

W ramach jubileuszu 35 lecia, nakładem wydawnictwa ART2 Music ukaże się jubileuszowa kompilacja „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący twórczość zespołu.  Jej zapowiedzią będzie singiel z trzema nowymi wersjami utworu „Nim stanie się tak,  jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy. Płyta ukaże się nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music 21.04.2021, w dniu urodzin lidera Voo Voo.  

Wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu pt. „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów  „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki  dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone.W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana  jest na jesień 2021.

Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz).

Organizatorem trasy jest Art2 Music

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie