27.11.2013

Bulwary nad Rospudą

Prawie milion złotych kosztowała przebudowa ulicy Nadrzecznej w Raczkach. Inwestycja ta poprawić ma atrakcyjność turystyczną tej miejscowości. Jest też początkiem wieloetapowej rewitalizacji wsi położonej nad Rospudą.

Droga, która od kościoła parafialnego prowadziła nad rzekę Rospudę, jeszcze do niedawna, zamiast przyciągać turystów, straszyła zaroślami i dziurawą nawierzchnią. W tym roku, dzięki środkom unijnym, władzom gminy Raczki udało się zmienić oblicze tego miejsca. Zmodernizowano ulicę prowadzącą od kościoła, wzdłuż Nadrzecznej przez trasę suwalską, nieomal do budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Uliczka ta została utwardzona i wyłożona kostką. Cała inwestycja kosztowała ponad 933 tys. zł, a środki na nią pozyskano z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój rybołówstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

„Przebudowa Trasy Nadrzecznej" była pierwszym etapem działań, które mają prowadzić do rewitalizacji zabudowy Raczek. - Obecnie trwają prace projektowe drugiego etapu. Objąć ma on modernizację placu i parkingu przy Urzędzie Gminy - wyjaśnia Piotr Gajda, zastępca wójta gminy Raczki. Mam on też nadzieję, że gdy projekt uzyska dofinansowanie mógłby objąć też zabytkową część rynku.

W odległych planach jest również trzeci etap „rewitalizacji Raczek". Objąłby on trasę od kościoła, aż do mostu kolejowego. W planach byłaby też przebudowa skarpy przy plaży gminnej nad Rospudą. - To odległa przyszłość. I nie taka prosta, bo część gruntów przez, którą przebiegać miałby deptak znajduję się w rękach prywatnych - wyjaśnia Gajda. Podkreśla też, że tak dalekie plany są potrzebne, bo gdy ogłaszany jest konkurs na dofinansowanie, dobrze jest mieć w zapasie pomysł jak wykorzystać środki.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie