23.01.2014

Chociaż o jedną śmierć mniej

Suwalski WORD przekazał Komendzie Miejskiej Policji sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość podarunku sięga 12,5 tys. zł.
- Nawet gdyby była to wiele niższa kwota, a przyczyni się do uratowania chociaż jednego istnienia ludzkiego, to będzie świadczyć o tym , że warto wspierać policję – mówi Waldemar Korycki, członek zarządu województwa odpowiedzialny za funkcjonowanie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w Podlaskiem.

W ubiegłym roku na drogach miasta i powiatu doszło do 54 wypadków,  w których zginęło siedem osób, a 59 zostało rannych. 

- Poprawiać bezpieczeństwo staramy się poczynając od najmłodszych. Organizujemy konkursy w przedszkolach i szkołach, pomagamy tworzyć miasteczka ruchu drogowego, wspieramy gminne ośrodki BRD. W tym roku przekażemy im rowery – opowiada Henryk Grabowski, dyrektor WORD w Suwałkach. Współpracujemy i wspieramy wszelkie służby, dzisiaj pomagamy tej,  która o  bezpieczeństwo na drogach troszczy się najbardziej.

Suwalska policja otrzymała kolczatkę drogową, aparaty fotograficzne  z lampami błyskowymi, pozwalające na profesjonalne udokumentowanie zdarzeń, pachołki drogowe oraz kamizelki odblaskowe, poprawiające bezpieczeństwo samych funkcjonariuszy. Radości z dodatkowego sprzętu i wyposażenia nie kryli komendant Andrzej Bałazy i zastępca naczelnika drogówki Andrzej Wienckiewicz.

Fundusz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którym dysponuje WORD niestety nie będzie większy. Niż demograficzny powoduje,  że spada liczba  kandydatów na kierowców. Suwalski WORD  musiał ograniczyć zatrudnienie, liczba etatów zmalała z 36 do 29. Wbrew obiegowym opiniom, ośrodek przy ul. Waryńskiego nie zarabia kokosów na powtórkowych egzaminach na prawo jazdy. 

- Wzrasta zdawalność,  a przyczynił się do tego znacznie trudniejszy egzamin teoretyczny, który lepiej przygotowuje do części praktycznej – przekonuje Henryk Grabowski. – Kandydatom, którzy przebrną przez sprawdzian z teorii,  znacznie łatwiej jest zdać egzamin z jazdy.

Pod względem zdawalności, suwalski WORD należy do czołówki krajowej. Egzamin teoretyczny, który kiedyś zdawało aż 90 proc. przystępujących, teraz zalicza połowa. Ubiegłoroczna średnia zdawalność egzaminu praktycznego wyniosła 42 proc. a w drugim półroczu była jeszcze wyższa – 46 proc.Przekazaniu sprzętu towarzyszyła uroczystość  uhonorowania Jerzego Biedulewicza.   Z okazji jubileuszu 15-lecia WORD,  egzaminator  otrzymał odznaczenie przyznane  przez ministra transportu.   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie