21.10.2013

Drugie życie odpadów - konkurs dla gimnazjalistów

"Drugie życie odpadów" - pod takim hasłem wystartował konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z województwa podlaskiego. Jego celem jest m.in. zwrócenie uwagi na problematykę zagospodarowania odpadów. Konkurs finansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a stroną organizacyjną zajmuje się Stowarzyszenie Szukamy Polski z siedzibą w Białymstoku.
Konkurs jest formą zwrócenia uwagi młodych osób, a także ich opiekunów - nauczycieli i rodziców, na temat produkcji odpadów w gospodarstwach domowych, a także ich zagospodarowania.

Konkurs ma uświadomić uczniom, jak dużo odpadów codziennie powstaje w gospodarstwie domowym, jakiego rodzaju są to odpady oraz w jaki sposób możemy je zagospodarować, czy spożytkować.

Celem konkursu jest również promocja zachowań proekologicznych, poszerzenie szkolnej wiedzy uczniów w zakresie zagospodarowywania, przetwarzania i utylizacji odpadów, a także kształtowanie obywatelskich postaw społecznych i pobudzenie kreatywności.

Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół gimnazjalnych z województwa podlaskiego. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas I, II i III. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej (np. przestrzennej) z wykorzystaniem odpadów lub opisowej (opowiadanie, rozprawka, wywiad, itp.) -
ukazującej, w jaki sposób ponownie można w celach praktycznych wykorzystać odpady.
Dodatkowo powstawanie pracy musi zostać zobrazowane w formie prezentacji multimedialnej - szczegóły w regulaminie konkursu na www.szukamypolski.com

Prace konkursowe należy składać do 21 listopada 2013 osobiście (w godz. 9.00-15.00) lub przesyłać na adres siedziby Stowarzyszenia Szukamy Polski: ul. Młynowa 17, 15-404 Białystok (III piętro) z dopiskiem: konkurs „Drugie życie odpadów”. Prace zgłaszane są do konkursu poprzez szkoły. Jedna szkoła może zgłosić nieograniczoną liczbę prac.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

 

Joanna Czupryńska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.11.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie