25.01.2017

Fałszywy policjant CBŚ w Olecku. Aptekarz nie dał się oszukać

Pomimo licznych apeli policji o rozwagę i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z osobami proszącymi o przekazanie pieniędzy, wciąż dochodzi do oszustw. Ostatnio sprawcy stosują metodę na policjanta CBŚ. Oszuści wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze.

Coraz więcej osób słyszało jak działają oszuści i jak nie paść się ich ofiarą. Niestety wyobraźnia przestępców nie zna granic i nadal dochodzi do licznych przestępstw.

We wtorek fałszywy funkcjonariusz CBŚ usiłował wyłudzić pieniądze od jednego z mieszkańców Olecka. Sprawca zadzwonił na telefon stacjonarny  jednej z oleckich aptek, podając się za policjanta. Poinformował, że środki zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone i należy je przelać na wskazanego przez niego konto prokuratorskie. Na szczęście, olecczanin ni dal się nabrać, nie dokonał przelewu, a o całej sytuacji powiadomił funkcjonariuszy.

Policja apeluje o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe.

Zawsze, w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z policją pod numerem 112 lub 997.

 

[23.01.2017] Oszuści zagrażają naszym dziadkom. Policja nigdy nie prosi o pieniądze 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.12.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
11.12.2025

sprzedam

Dodaj nowe ogoszenie