03.06.2019

Finansoaktywni 2019. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wśród laureatów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach znaleźli się w gronie 10 zwycięskich zespołów wybranych przez Kapitułę V edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”.

Laureaci zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczystą galę finałową w Ministerstwie Finansów, podczas której wraz ze swoim opiekunem odbiorą cenne nagrody.

Obrady Kapituły były bardzo pracowite, głównie z uwagi na fakt, że do tegorocznej edycji konkursu przesłano aż 165 prac. Filmy, w większości, reprezentowały zbliżony poziom merytoryczny i techniczny. Zwycięskie prace zdecydowanie wyróżniały się na tle pozostałych, głównie ze względu na swoją oryginalność i kreatywne przedstawienie tematu podatków.

W konkursie wzięły udział szkoły z większości województw Polski, najbardziej aktywne było podkarpacie, z którego przesłano aż 44 zgłoszenia.

Podczas obrad kapituła zwracała uwagę na wiele aspektów. Ważna była m.in. pomysłowość, oryginalność filmu konkursowego, ciekawe przedstawienie potrzeby płacenia podatków oraz wskazanie obszarów, które są z nich finansowane. Po kilku godzinach obrad wyłoniono 10 zwycięskich zespołów.

13 czerwca wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie przyjadą do Warszawy na uroczystość wręczenia nagród. Laureaci otrzymają smartwatche i słuchawki bezprzewodowe. Nauczyciele natomiast, którzy wspierali pracę uczniów, zostaną nagrodzeni tabletami.

To jednak nie wszystko! Na gali obecny będzie także ambasador programu – Maciek „Sheo” Ejsmont, który podczas uroczystości spotka się z uczniami. Zwycięzcy wezmą także udział w wyjątkowej wycieczce do Pałacu Prezydenckiego.

Laureaci V edycji konkursu „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”:

  • film pt. „Co ja mam z podatków?” – autorami są uczniowie z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie,
  • film pt. „Rodzina Podatków – historia prawdziwa.” – autorami są uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Klimontowie,
  • film pt. „Podatki wokół nas” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej  im.  prof.  Jana  Czekanowskiego  w  Cmolasie,
  • film pt. „Z podatkami w sądzie” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej  im.  H.  Sienkiewicza  w  Bobolicach,
  • film pt. „„Sherlock Holmes i tajemnica zaginionych podatków” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej  im.  Św.  Jadwigi  Królowej  w  Klimontowie,
  • film pt. „Wytropić podatki… w Głogowie” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej Nr 3  im.  Noblistów  Polskich  w  Głogowie,
  • film pt. „Podatki” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej  im. Bronisława Tokaja w  Nieporęcie,
  • film pt. „Podatki, to takie proste” – autorami są uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,
  • film pt. „Esemesowo-podatkowo” – autorami są uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie,
  • film pt. „W życiu pewne są …” – autorami są uczniowie ze Szkoły  Podstawowej  Nr  3  im.  Noblistów  Polskich  w  Głogowie.

 

Cel programu

 „Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Misja tegorocznej edycji brzmiała: „Rozumiemy podatki”. Program miał na celu uświadomienie uczniom, czym są podatki, jaka jest ich rola w społeczeństwie i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Składał się z dwóch etapów: przeprowadzenia przez nauczycieli lekcji o podatkach na podstawie bezpłatnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez Ministerstwo Finansów oraz udziału w konkursie. Zadaniem było przygotowanie przez zespoły uczniowskie filmu o podatkach, który wyjaśnia czym są i dlaczego warto je płacić oraz jakie zagrożenia wynikają z unikania tego obowiązku.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie