27.12.2022

Gmina Rutka- Tartak. O godz. 20:00 miał 2,5 promila. Mówił, że pił poprzedniego dnia

Policjanci z Posterunku Policji w Rutce - Tartak wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, jadąc samochodem osobowym, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Rutce Tartak, wczoraj po 20.00, wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę.

Mundurowi, w czasie wykonywania czynności służbowych na terenie gminy, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli woń alkoholu. 28-latek od razu przyznał się mundurowym, że wczoraj pił alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

ŹródÅ‚o: KMP w SuwaÅ‚kach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.18.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe og³oszenie