14.02.2023

KM PSP w Suwałkach. Arkadiusz Buchowski odchodzi na emeryturę, komendantem Kazimierz Golubiewski

We wtorek, 14 lutego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Suwałki i powiatu suwalskiego.

Oprócz pracowników cywilnych i funkcjonariuszy komendy, w naradzie uczestniczyli zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP starszy brygadier Robert Dzierżek,  prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Suwałkach druh Tadeusz Chołko, suwalski poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, starosta suwalski Witold Kowalewski, sekretarz Miasta Suwałki Mariusz Klimczyk, wójtowie gmin Powiatu Suwalskiego, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.  

 

 

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach st. bryg. Arkadiusz Buchowski zaprezentował ubiegłoroczną działalność, w której nowością było niesienie pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy oraz zwiększona liczba wyjazdów do usuwania skutków ulew i wichur. Komendant omówił statystykę zdarzeń, szkolenia, ćwiczenia, wydarzenia, zakupiony sprzęt, dofinansowania, zrealizowane plany i przedsięwzięcia do realizacji na rok 2023.

Arkadiusz Buchowski podziękował wszystkim samorządowcom i służbom współpracującym za okazaną pomoc i wsparcie w realizacji zadań. Komendant, który w czerwcu będzie obchodził 50. urodziny, sam też otrzymał podziękowania, ponieważ w najbliższy piątek, po ponad 27 latach służby przechodzi na emeryturę. St. bryg. Arkadiusz Buchowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po jej ukończeniu  rozpoczął służbę w JRG w rodzinnych Sejnach. Od 1998 roku związany jest z suwalską strażą pożarną. Od 2016 roku był zastępcą komendanta, a w styczniu 2018 został komendantem miejskim. 

Nowym komendantem miejskim PSP w Suwałkach ma zostać dotychczasowy zastępca, brygadier Kazimierz Golubiewski (na zdjęciu poniżej). Po ukończeniu w 1994 roku poznańskiej szkoły, rozpoczął on służbę w Grajewie, gdzie od 2013 roku wykonywał również zadania dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Biebrza”. W marcu 2018 r. został przeniesiony do Suwałk i powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP.

Kazimierz Golubiewski jest nie tylko zawodowym, ale i społecznym strażakiem. Od 1996 r. jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Rajgrodzie i wchodzi w skład zarządu jednostki.


Brygadier Kazimierz Golubiewski

WD

Źródło i fot.: KM PSP w Suwałkach 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
26.02.2024

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie