19.02.2020

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Kolejny milion na dotacje [zdjęcia]

Rozwój lokalnych przedsiębiorstw, modernizacja bazy turystycznej, wsparcie dla inicjatyw sportowych – w środę w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w Suwałkach podpisano siedem kolejnych umów o dofinansowanie z Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020.

W naborze wniosku na dofinansowanie projektów skutkujących tworzeniem miejsc pacy, podniesieniem atrakcyjności turystycznej, jakości zycia i produktów Lokalna Grupa Rybacka dysponowala kwotą 6,6 mln zł.

- Wpłynęły 43 wnioski. Komisja wybrała 38 z nich na dofinansowanie kwotą 4,4 mln zł - informuje Cezary Cieślukowski, przewodnczący LGR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. - Wkrotce przeprowadzimy nabór na pozostałe 2,2 mln zł.

Wartość podpisanych w środę umów to ponad 967 tys. W imieniu zarządu województwa, który jest dysponentem środków Unii Europejskiej, wraz z beneficjentami podpisywał je wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Dzięki dofinansowaniu lokalni przedsiębiorcy będą mogli poczynić inwestycje, które podniosą konkurencyjność ich przedsiębiorstw. Chodzi tu m.in. o zakup specjalistycznych urządzeń czy modernizację budynków. Ale nie tylko – wsparcie otrzymały też projekty innego rodzaju – WOSiR Szelment zmodernizuje system naśnieżania stoków narciarskich, zamontuje instalację na trasie Czerwonej, gmina Krasnopol zmodernizuje plażę nad jeziorem Długim, gmina Rajgród wybuduje na Jeziorem Rajgrodzkim przebieralnie, wiaty grillowe i rekreacyjne.

 

Beneficjenci programu:  

Hubert Falkowski Gospodarstwo Rybackie "FALKO"

Tytuł operacji: „Wzrost konkurencyjności Gospodarstwa Rybackiego FALKO poprzez rozwój dotychczasowych usług sprzedaży i przetwórstwa ryb”.

Kwota dotacji:  186 350,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

Zakup samochodów specjalistycznych - chłodni


Gospodarstwo Rybackie Augustów Smażalnia Ryb Wioletta Skoczko

Tytuł operacji: „Rozwijanie działalności gospodarczej mającej na uwadze świadczenia usług na obszarze akwakultury Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”.

Kwota dotacji:  200 000,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku magazynowego na lokal gastronomiczny - roboty budowlane, instalacje sanitarne i roboty elektryczne


 WOSIR SZELMENT Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Tytuł operacji: „Modernizacja WOSiR Szelment na rzecz rozwoju obszarów”

Kwota dotacji:  99 779,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

Modernizacji systemu naśnieżania stoków narciarskich


 Wiesław Sztukowski, mieszkaniec gminy Szypliszki 

Tytuł operacji: „Podejmowanie działalności gospodarczej Usługi koparko-ładowarką Wiesław Sztukowski”.

Kwota dotacji:  150 150,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- Zakup koparko-ładowarki


 Gmina Krasnopol

Tytuł operacji: „Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez modernizację plaży gminnej nad jeziorem Długim w Krasnopolu”.

Kwota dotacji:  250 000,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- wymiana pomostów na nowe, pływające oraz modernizację istniejących elementów małej architektury na plaży i uzupełnienie nowymi


 Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu

Tytuł operacji: „Bieg Wśród Krasnych Pól” – VI edycja”

Kwota dotacji:  30 345,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- organizacja wydarzenia „Bieg Wśród Krasnych Pól” – VI edycja


Gmina Rajgród

Tytuł operacji: „Utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Czarna Wieś”

Kwota dotacji:  50 450,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- utworzenie miejsca rekreacji wypoczynku nad Jeziorem Rajgrodzkim w miejscowości Czarna Wieś poprzez budowę wiaty grillowej, wiaty rekreacyjnej, przebieralni plażowej, osłony kabin WC

 

Podczas środowego spotkania marszałek Stanisław Derehajło i Cezary Cieślukowski ogłosili kolejną edycję konkursu plastycznego poświęconego tematyce unijnej „Kraina jezior i ryb - miejsce jak z bajki". Jest to propozycja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów położonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej "Pojezierze Suwalsko-Augustowskie".

Celem Konkursu jest m.in. ukazanie korzyści płynących z wykorzystania środków unijnych na rzecz poprawienia wizerunku obszarów zależnych od rybactwa , zapoznanie się z tematyką Unii Europejskiej, w tym szczególnie z PO Rybactwo i Morze na lata 2014-2020, skierowanie uwagi młodego pokolenia na zmiany, jakie nastąpiły/nastąpią w miejscach, w których mieszkają oraz ich okolicach, dzięki wykorzystaniu środków unijnych pochodzących z PO Rybactwo i Morze, a także rozwój umiejętności plastycznych, wyobraźni twórczej i kreatywnego myślenia.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.08.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.5145 4.6057
USD 0.33% 4.1793 4.2637
GBP 0.08% 5.1377 5.2415
CHF 0.24% 4.2741 4.3605
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie