30.10.2013

Menedżer Rynku Zdrowia z Sejn

Nagrodę tę traktuje jako wyróżnienie dla takich małych placówek powiatowych, które działają na prawdziwej rubieży Polski Wschodniej. To jest także Polska, która chce pokazać, że ochrona zdrowia funkcjonuje sprawnie także w tych regionach kraju – to słowa Waldemara Kwaterskiego, dyrektora SP ZOZ w Sejnach wypowiedziane kilkanaście minut po odebraniu prestiżowego „Portretu Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne) Polskiej Medycyny 2013” w plebiscycie dziennikarzy redakcji miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

„Portrety” wręczono po raz ósmy, a laureaci spotkali się na gali towarzyszącej IX Forum Rynku Zdrowia.
Główny laur - tytuł Lidera Rynku Zdrowia - zdobył Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej w gliwickim Centrum Onkologii, a „Portret” odebrał prof. Adam Maciejewski, który kierował zespołem (26 lekarzy, a razem z personelem prawie 100 osób), który 15.05.2013 dokonał pierwszej na świecie transplantacji twarzy.    

„Portret Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne)” otrzymał: Waldemar Kwaterski, dyrektor SPZOZ Szpital w Sejnach.
W uzasadnieniu przyznania tytułu czytamy:
„Waldemar Kwaterski sprawnie kieruje Szpitalem w Sejnach od 13 lat. Postawił tę placówkę na nogi. Potrafi skutecznie sięgać sięgać po środki unijne, dzięki czemu szpital realizuje liczne inwestycje, a także projekty transgraniczne. Kiedy jedna z lecznic w woj. podlaskim zaczęła borykać się z poważnymi problemami finansowymi, w środowisku medycznym żartowano, że aby uzdrowić tam sytuację „wystarczy ściągnąć dyrektora z Sejn". Waldemar Kwaterski jest świetnym menedżerem - nie tylko na trudne czasy. W 2013 r. Szpital w Sejnach obchodzi jubileusz 50-lecia.

- Nie będę ukrywał, że byłem dwukrotnie zaskoczony. Pierwszy raz - kiedy telefonicznie powiadomiono mnie o przyznaniu tytułu i zaproszono na galę. Drugi - kiedy stawałem obok takich postaci jak profesor Maciejewski czy  Ewa Błaszczyk-Janczarska i czułem jak nogi uginają mi się w kolanach – wspomina dyr. Kwaterski. – Ja, dyrektor małego, powiatowego szpitala w takim towarzystwie? Co ja tu robię – zastanawiałem się. Nie ukrywam, że nagroda ta dała mi satysfakcję, ale wiem, że jest to nagroda dla całej załogi, przekazana w moje ręce. Bo na ten sukces pracowaliśmy wszyscy, personel medyczny, pielęgniarski, pracownicy obsługi, administracji. Sukces tym większy, że odniesiony w roku jubileuszu 50-lecia szpitala.

Waldemar Kwaterski, jako człowiek i jako dyrektor szpitala, unika wszelkiego rodzaju plebiscytów, konkursów. Tym bardziej zaskoczył go telefon z redakcji Rynku Zdrowia.
- Myślałem, że to jakiś żart, że ktoś mnie wrabia, poprosiłem o wyjaśnienia dlaczego ja – opowiada laureat – Okazało się, że redakcja od trzech lat śledziła wszystko co napisano i powiedziano o działalności szpitala w Sejnach. Zbierała opinie, analizowała komentarze pacjentów. Uznała, że warto pokazać rozwijającą się i dobrze funkcjonującą placówkę na pograniczu, a tym bardziej, że szpital właśnie świętuje swoje Złote Gody.

Dyrektorowi  Waldemarowi Kwaterskiemu gratulujemy wyróżnienia, załodze życzmy dalszych sukcesów w pracy, a pacjentom ... zdrowia, a ja to zacznie szwankować, aby zawsze i wszędzie trafiali w ręce takich lekarzy, takiego personelu jakim, w „Leśnej Górze na polsko-litewskim pograniczu”, jak o SP ZOZ w Sejnach mówią pacjenci,  kieruje dyrektor Waldemar Kwaterski.       

Pozostali laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2013:

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne): prof. Tomasz Grodzki, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, Kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne): Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis S.A.
Grupa Scanmed Multimedis to między innymi świetnie działający Szpital Św. Rafała w Krakowie, sukcesywnie poszerzający zakres świadczeń - także o najbardziej nowoczesne procedury medyczne.
• Lekarz Rynku Zdrowia: prof. Jerzy Hołowiecki, Klinika Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.
Profesor Jerzy Hołowiecki jest pomysłodawcą leczenia, polegającego na podawaniu chorym w zestawie z daunorubicyną i cytarabiną, pokrewnego chemicznie, innego analogu puryn - fludarabiny.. Taka terapia została uznane za złoty standard przez NCCN - stowarzyszenie 21 czołowych amerykańskich ośrodków onkologicznych.
• Wydarzenia Rynku Zdrowia:
- Zakończenie przez Bupa - międzynarodową grupę działającą na rynku opieki zdrowotnej - procesu przejęcia od Mid Europa Partners Grupy LUX MED. Portret w tej kategorii odebrała Anna Rulkiewicz, prezes zarządu LUX MED Sp. z o.o.
 Ta największa transakcja kapitałowa (wartość 400 mln zł) na polskim rynku medycznym z jednej strony dowodzi uznania dla modelu zarządzania i sukcesów Grupy LUX MED, a z drugiej strony - świadczy o zainteresowaniu poważnych inwestorów naszym sektorem ochrony zdrowia.
- Wdrożenie systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ) oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Portret w tej kategorii odebrała Agnieszka Pachciarz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
• Osobowość Rynku Zdrowia: Ewa Błaszczyk-Janczarska, prezes zarządu Fundacji „Akogo?"
Fundacja „Akogo?", założona przez Ewę Błaszczyk-Janczarską, doprowadziła do wybudowania Kliniki Budzik w Warszawie, pierwszej tego typu placówki w Polsce - tyleż wyjątkowej, co bardzo potrzebnej. Głównym celem Fundacji „Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. 13 września 2013 r., dwa miesiące od wybudowania, w Klinice Budzik ze śpiączki wybudziła się 16-letnia Klaudia ze Słupska. Nagradzamy determinację i konsekwencję Pani Ewy Błaszczyk-Janczarskiej, dzięki której powstała tak ważna dla pacjentów i ich rodzin Klinika Budzik.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Radomiak Radom


Wigry Suwałki

02.07.2020
15:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.02.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.46% 4.4012 4.4902
USD 0.02% 3.9268 4.0062
GBP 0.01% 4.8304 4.9280
CHF 0.18% 4.1343 4.2179
01.07.2020

Sprzedam drukarkę

Dodaj nowe ogoszenie