10.09.2017

Międzynarodowy konkurs Sąsiedzi Przy Stole. Warto było czekać na takie pyszności [zdjęcia]

Ponad tysiącem smakowitych potraw z grzybami i deserów z jesiennymi lub leśnymi owocami poczęstowali suwalczan kucharze z Rosji, Łotwy, Białorusi i Polski, rywalizujący o zwycięstwo w konkursie kulinarnym „Sąsiedzi przy stole”.

Czwartej edycji imprezy organizowanej przez Ratusz i Bajer Media towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Łatwiej było przy niej stanąć w długiej kolejce po bezpłatny posiłek. Warto było czekać, bo uczta była znakomita.

W każdym z dań musiały być użyte grzyby. Była więc zupa grzybowa, schab z sosem borowikowym lub  kurkowo-koperkowo-śmietanowym, były ziemniaki nadziewane kurkami, a nawet bigos z grzybami. Na deser można było skosztować na przykład takiego smakołyku, jak jabłka nadziewane orzechami włoskimi z rodzynkami w polewie miodowej, zapiekane w cieście francuskim.

Potrawy oceniało jury na czele z Marcinem Budynkiem, któremu towarzyszył nie mniej słynny kucharz Robert Sowa. Mistrzowie mają nadzieję, że pozwalająca poznać kuchnie różnych państw tej części Europy impreza za rok, na pięciolecie rozrośnie się do dwóch dni.

Międzynarodowe zmagania kucharzy przyciągają do Parku Konstytucji tłumy suwalczan i gości z okolicznych miast. Nikt tu nie dba o linię, ani o stan portfela, bo raz do roku można zaszaleć i  prezentowane na stoiskach smakołyki podziwiać i kosztować także w domu  pyszności. Było także coś dla ducha, na scenie popisy dawały zespoły folklorystyczne z państw uczestniczących   w kulinarnym festiwalu.

WD

Fot. Monika Stankiewicz 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.11.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie