27.06.2014

Nielegalni migranci pod kocem w bagażniku

Czterej mężczyźni dotarli do Polski z Wietnamu. Dwóch innych obcokrajowców przyjechało z Gruzji.

Wczoraj około 6.00 rano na drodze krajowej nr 61 w Augustowie patrol Służby Celnej zatrzymał do kontroli volkswagena vento. Autem podróżował obywatel Estonii. Podczas sprawdzania samochodu okazało się, że w bagażniku volkswagena, pod rozłożonym kocem znajduje się czterech mężczyzn o azjatyckich rysach twarzy.

Celnicy powiadomili patrol straży granicznej.

- Ustalono, iż nielegalni migranci to obywatele Wietnamu. Z oświadczenia kierowcy volkswagena wynika, iż wiózł ich w takich warunkach aż z Estonii – informuje kapitan Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

Obecnie Wietnamczycy pozostają w dyspozycji placówki straży granicznej w Augustowie. Kierowca zatrzymany został za pomocnictwo, o jego dalszych losach zadecyduje prokurator. Obywatele Wietnamu zostaną przekazani stronie litewskiej.

Także wczoraj zatrzymano dwóch obywateli Gruzji, którzy przekroczyli granicę z Polską nielegalnie.

Wczoraj w Budzisku zatrzymano auto, którym z Łotwy do Polski podróżowali dwaj nielegalni migranci.

Około godziny 15.30 funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak przystąpili do kontroli forda galaxy na angielskich tablicach rejestracyjnych.

- Kierowca, obywatel Łotwy, przewoził dwóch mężczyzn, którzy do kontroli okazali jedynie przepustki z ośrodka dla cudzoziemców na Łotwie w Daugavpils. Jak się później okazało celem ich podróży były Niemcy – informuje Zdanowicz.

Kierowca za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy został ukarany mandatem i po złożeniu stosownych wyjaśnień został zwolniony. Obywateli Gruzji w ramach readmisji przekazano stronie litewskiej.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie