15.04.2021

Olecko. Zabił znajomego. W zakrwawionych ubraniach zjadł obiad i wyszedł na miasto

Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o dokonanie zabójstwa innego 38-letniego mieszkańca Olecka.

Do zabójstwa doszło w połowie września 2020 roku około godz. 6:30 w jednym z mieszkań na Osiedlu Siejnik w Olecku. Mieszkanie należało do pokrzywdzonego. Często przychodził tam jego 20-letni znajomy. Wspólnie spożywali alkohol. W trakcie spotkań zdarzało się, że gość stawał się agresywny i atakował pięściami gospodarza.

W dniu zdarzenia młodszy mężczyzna przyszedł do mieszkania znajomego około godziny 6.00. Pół godziny później gospodarz wyprosił go z mieszkania. Wówczas wywiązała się między nimi kłótnia, a potem szarpanina. Następnie 20-latek zaczął wielokrotnie uderzać gospodarza pięściami w głowę i klatkę piersiową. W wyniku licznych uderzeń pokrzywdzony doznał wielu obrażeń w obrębie głowy z krwiakiem i obrzękiem mózgu. Doznane obrażenia doprowadziły do zgonu 38-latka.

Po kilku godzinach sprawca wyszedł z mieszkania pokrzywdzonego, poszedł na obiad do matki, a potem nie zmieniając zakrwawionych ubrań, wyszedł na miasto. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy oleckiej Policji około godziny 19.15. Wcześniej bowiem inny znajomy pokrzywdzonego znalazł jego zakrwawione ciało w mieszkaniu i powiadomił pogotowie.

Prokurator w toku śledztwa przedstawił 20-latkowi zarzut dokonania z zamiarem ewentualnym zabójstwa z art. 148§1 kk. Zarzucono mężczyźnie, że zadając tyle ciosów w tak wrażliwe miejsca jak głowa i klatka piersiowa, godził się na pozbawienie życia pokrzywdzonego. W toku przesłuchania wymieniony zasłaniał się niepamięcią. Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, które następnie przedłużano i trwa do chwili obecnej.

Podejrzany nie był wcześniej karany sądownie.

Prokurator w toku śledztwa zasięgnął opinii biegłych psychiatrów, według których poczytalność podejrzanego nie budzi wątpliwości.

Akt oskarżenia będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Suwałkach. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie