19.09.2014

Olecko: 15-latka próbowała popełnić samobójstwo

Dziewczyna nie chciała, aby przeniesiono ją do innego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych oleckiej komendy w drodze do służby zauważył nieletnią przebywającą na ucieczce z placówki opiekuńczej. Kiedy chciał wylegitymować dziewczynę uciekła ona do jeziora, groziła, że popełni samobójstwo i się okaleczyła. Policjant w obawie o życie nieletniej wskoczył do wody i wyciągnął ją na brzeg. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.

Wczoraj Kierownik Rewiru Dzielnicowych oleckiej komendy, w drodze do pracy zauważył koło skate parku nastolatkę. Skojarzył, że podobna dziewczyna uciekła z miejscowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.  Kiedy funkcjonariusz chciał wylegitymować nastolatkę,  wbiegła ona do pobliskiego jeziora Olecko Wielkie.

- Stała po pas w wodzie. Nie chciała wyjść. Groziła, że popełni samobójstwo. |Wyciągnęła jakieś nieduże ostre narzędzie i zaczęła się nim ciąć po rękach. Policjant w obawie o życie dziewczyny wskoczył do jeziora i wyciągnął ją na brzeg – mówi sierżant sztabowy Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Nastolatka nadal groziła, że popełni samobójstwo oraz twierdziła, że ostre narzędzie połknęła. O całym zdarzeniu funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce wezwał karetkę pogotowia.

- 15-latka została przetransportowana do szpitala w Suwałkach, ale po kilku godzinach została wypisana i przewieziona do Olecka. Tłumaczyła, że uciekła z ośrodka, bo zapadła decyzja o jej przeniesieniu do innej placówki, daleko w Polsce – tłumaczy Sznel.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie