23.03.2023

Pięć ofert na budowę przedszkola w Poćkunach, najtańsza z Łomży

W czwartek, 23 marca w Urzędzie Gminy w Sejnach otwarto oferty w przetargu na budowę przedszkola i zagospodarowania terenu przy szkole w Poćkunach oraz pełnienia nadzoru inwestorskiego.

Kamień węgielny pod budowę II etapu inwestycji w Poćkunach - przedszkole i żłobek - murowano uroczyście 12 października 2022 roku.

Teraz ogłoszono przetarg, który dotyczy budowy przedszkola i zagospodarowania terenu przy szkole w Poćkunach oraz pełnienia nadzoru inwestorskiego.

Gmina Sejny przeznaczyła na sfinansowanie części inwestycyjnej 7,78 mln zł zł, a na nadzór - 120 tys. zł. Z Polskiego Ładu otrzyamala dofinansowanie wysokości 6,7 mln zł.

Wpłynęły cztery oferty na budowe przedszkola, wszystkie zawierają 72-miesięczny okres gwarancji:

- Przedsiębiorstwo Budowlano Remontowe B Complex Suwałki - 7,992 mln zł

- Zakład Ogólnobudowlany „Ułanowicz-Świerzbin” s.c. Przerośl - 7,820 mln zł

- Konsorcjum: Hydratec spółka z o.o. (lider konsorcjum) Warszawa - 9,704 mln zł

- JL Łomża - 6, 964 236,99 zł 

i jedna na nadzór inwestorski:

- Artur Błażewicz Suwałki - 91 tys. zł

Roboty obejmują budowę budynku przedszkola z wyposażeniem, wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej, parkingu, dróg i placów manewrowych, placu zabaw, budowę amfiteatru i schodów terenowych.

Przypomnijmy, że pierwszy etap inwestycji, czyli budowa nowych pomieszczeń lekcyjnych i sali gimnastycznej powinien zakończyć się tuż przed nowym rokiem szkolnym.

Budynek Szkoły Podstawowej w Poćkunach został wzniesiony pod koniec lat 60. ub. wieku i jako jeden z nielicznych takich obiektów w woj. podlaskim nie ma jeszcze sali gimnastycznej.

- Rozbudowa szkoły w Poćkunach jest konieczna - mówił podczas jednej z sesji Rady Gminy wójt Dariusz Łostowski. - Potrzebne są bowiem także pomieszczenia lekcyjne, stołówka, świetlica. Przy okazji chcemy uporządkować teren, boisko, aby uczniowie mogli z nich korzystać nie tylko podczas lekcji, ale także po nich, np. w oczekiwaniu na autobus szkolny. Dzięki rozbudowie Szkoła Podstawowa w Poćkunach będzie trzy razy większa, powstanie m. in. biblioteka, stołówka, nowych pięć klas, przedszkole na 25 osób oraz żłobek na 15 miejsc.- Mamy nadzieje - dodawał wójt Łostowski - że dzięki temu zwiększy się liczba dzieci w szkole w Poćkunach. Żłobkowicze i przedszkolaki, które przyjdą do tych placówek, zapewnie będą uczęszczać i do szkoły, a to oznacza większy „koszyk” oświatowy.

Unieważniono przetarg na termomodernizację szkoły w Krasnowie

Unieważniono natomiast pierwszy przetarg i ogłoszono drugi na termomodernizację Szkoły Podstawowej Szkoły Podstawowej w Krasnowie, wraz z modernizacją instalacji oświetleniowej oraz wytworzenia energii elektrycznej.

Przetarg ogłoszono w formule wykonania robót budowlanych w formule zaprojektuj i buduj

W dniu otwarcia ofert w pierwszym przetargu gmina poinformowała, że zamierza przeznaczyć na I część zadania dot. samej inwestycji 4,73 mln zł. Tymczasem jedyna poprawnie złożona przez Grupę Izoterm z Suwałk opiewała na oferta kwotę - 5,04 mln zł.

Termin zgłaszania ofert w drugim przetargu mija 29 marca br.

WYG

Na fot: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poćkunach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie