18.02.2020

Pierwsza w Suwałkach komora hiperbaryczna. Tlenoterapia jest doskonałym uzupełnieniem leczenia

Dorota Bartoszewicz, fizjoterapeuta i pedagog specjalny (oligofrenopedagog) prowadzi jedyny na Suwalszczyźnie gabinet, w którym możemy poprawić stan zdrowia tlenoterapią hiperbaryczną.

Magister Dorota Bartoszewicz od 26 lat zajmuje się dziećmi i młodzieżą. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Suwałkach, oraz prowadzi   prywatną praktykę w gabinecie Rehabilitacji Dziecięcej przy ul. Władysława Łokietka 84 B, w którym wspomaga terapię  szerokiego wachlarza schorzeń. Specjalnością Doroty Bartoszewicz jest usprawnianie metodą NDT Bobath, stosowane przy asymetrii ułożenia ciała, zaburzeniach napięcia mięśniowego, wcześniactwie, mózgowym porażeniu dziecięcym, zespole Downa czy zespole wad wrodzonych.

- Pracuję jednak zarówno z niemowlętami i dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, z osobami o dużym stopniu dysfunkcji narządu ruchu, jak i pacjentami potrzebującymi doraźnej pomocy - podkreśla fizjoterapeutka.

Kolorowe plastry

I dla dzieci, i dla dorosłych Dorota Bartoszewicz poleca kinesiology taping, czyli plastrowanie lecznicze.

Do tej metody szybko przekonali się i najmocniej ją popularyzują sportowcy. W telewizji najlepiej widać, jak pooklejani są kolorowymi plastrami.

Plastrowanie redukuje napięcie i wspomaga przekrwienie, przydatne jest m.in. w leczeniu blizn, chorób zwyrodnieniowych, skręceń, urazów ortopedycznych.

Z ciekawości świata do komory hiperbarycznej

- Jestem ciekawa świata i lubię nowe wyzwania – opowiada Dorota Bartoszewicz. - Jako doświadczona fizjoterapeutka nie tylko pomagam w rehabilitacji osób wymagających wsparcia ruchowego. Dbam także o ich dobre samopoczucie i uzupełnienie regeneracji. Po lekturze literatury fachowej , postanowiłam rozszerzyć zakres usług o tlenoterapię. Zdobyłam niezbędną wiedzę, uzyskałam certyfikaty i tak w moim gabinecie   przy ul. Władysława Łokietka 84 B zainstalowana została komora hiperbaryczna OMNIOXY DUO.

 

 

Komora hiperbaryczna to rodzaj szczelnie zamkniętego pomieszczenia, które umożliwia przeprowadzenie tlenoterapii hiperbarycznej – metodzie wykorzystującej właściwości lecznicze stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Oddychanie stuprocentowym tlenem w warunkach ciśnienia wyższego niż atmosferyczne pozwala dotlenić wszystkie tkanki organizmu. Tlen dociera do wszystkich komórek ciała pacjenta, nawet w miejsca, które są bardzo słabo ukrwione.

Tlenoterapia wzmacnia działanie układu nerwowego i wspomaga proces regeneracji ciała. Z powodzeniem stosowana jest w takich schorzeniach jak anemia, autyzm, borelioza, porażenie mózgowe, ADHD, zespół Downa, choroby Alzheimera i Parkinsona, stwardnienie rozsiane, miażdżyca, zawał, udar mózgu, nadciśnienie, reumatyzm, a także łuszczyca, rumień, trądzik czy cellulit.  Przeznaczona jest dla osób po radio i chemioterapii, po zabiegach chirurgicznych i plastycznych, z trudno gojącymi się ranami,  owrzodzeniami, stopą cukrzycową, dla osób po kontuzjach.

- Regularne sesje tlenoterapii hiperbarycznej wzmacniają odporność w walce z powracającą migreną lub depresją, zaburzeniami układu pokarmowego czy zaburzeniami seksualnymi – dodaje Dorota Bartoszewicz. – Sprawdzają się także w medycynie estetycznej, jako zabieg spowalniający procesy starzenia i służący naturalnej regeneracji skóry.

Stan relaksu

Cały zabieg odbywa się w wygodnej przestrzennej i doświetlonej komorze hiperbarycznej. Pacjent wchodzi do środka, układa się wygodnie w pozycji leżącej bądź siedzącej. Komora zostaje szczelnie zamknięta, ale osoba korzystająca ma stały kontakt z fizjoterapeutą przez duże przezroczyste ściany komory. Następnie stopniowo podwyższane jest ciśnienie do 1,3 ATA. Etap ten zajmuje 10 minut. Pacjent może czuć się jak w startującym samolocie.

Gdy ciśnienie jest już na odpowiednim poziomie, pacjent może się całkowicie zrelaksować. Stan ten trwa od 45 do 60 minut – w zależności od indywidualnych potrzeb. Sesje w komorze hiperbarycznej zwiększają dopływ tlenu także do uszkodzonych partii ciała, poprawiają ukrwienie, zmniejszają obrzęk tkanek, hamują namnażanie bakterii, zwiększają produkcję kolagenu i przyspieszają procesy gojenia.

- Z zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej może korzystać także dziecko wraz z opiekunem – podkreśla Dorota Bartoszewicz.

Tlenoterapia jest zabroniona dla osób przechodzących chemioterapię, ostre infekcje dróg oddechowych, przewlekłe choroby uszu i zatok, dla kobiet w ciąży.

Szczegóły dostępne są na stronie rehabilitacjadziecieca.suwalki.pl, Dorota Bartoszewicz opowie o nich telefonicznie pod nr. 609 701 608 i, po uprzednim umówieniu wizyty, osobiście w gabinecie przy ul. Władysława  Łokietka 84B (Osiedle Piastowskie, znane też jako Zielona Górka).  

  (materiał promocyjny)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.4911 4.5819
USD 0.53% 4.1275 4.2109
GBP 0.72% 5.1152 5.2186
CHF 0.46% 4.2544 4.3404
09.04.2020

Toyota Yaris

Dodaj nowe ogoszenie