07.11.2014

Policjanci na dwóch wizytach w Filipowie

Pracownicy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali się z uczniami szóstej klasy szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Filipowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Internecie oraz cyberprzemoc.

Cyberprzemoc, to głównie obraźliwe i poniżające SMS-y i e-maile Zdecydowanie bardziej drastyczną formą cyberprzemocy jest dręczenie poprzez używanie komunikatorów internetowych, dokonywanie wpisów na forach dyskusyjnych, czy też robienie zdjęć komórkami, rejestrowanie filmów i udostępnianie ich w Internecie bez zgody osoby nagrywanej.

Celem realizowanych cyklicznie w szkołach warsztatów jest wykształcenie wśród najmłodszych prawidłowej reakcji w sytuacjach związanych ze zjawiskiem cyberprzemocy. W trakcie zajęć z  uczniami w Filipowie pracownik Wydziału Prewencji omówił wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Impulsem do aktywnej wymiany zdań i opinii w trakcie warsztatów stała się przygotowana prezentacja. Kolejne slajdy pozwalały młodym ludziom na aktywne uczestnictwo w warsztatach. Młodzież została także poinformowana o skutkach prawnych, jakie grożą nieletnim sprawcom cyberprzemocy.

- Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoli młodym ludziom usystematyzować ich wiedzę tak, żeby mogli bezpiecznie poruszać się w sieci – informuje Eliza Sawko, oficer prasowy policji w Suwałkach.

- Jeżeli jesteś ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy szukaj wsparcia – porozmawiaj z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem. Szukaj pomocy na stronie internetowej www.helpline.org.pl – apeluje policja.

W środę suwalscy policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji spotkali się także z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Filipowie. Tematem spotkania była m.in. o przemoc domowa, agresja oraz bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci podali dane teleadresowe wskazując, gdzie osoby doświadczające przemocy mogą uzyskać pomoc.

 

Bezpieczeństwo na drodze było tematem kończącym spotkanie. Policjanci wyjaśnili uczestnikom spotkania pojęcie pieszego, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zadawano wiele pytań i dzielono się własnymi spostrzeżeniami. Uczestnicy warsztatów interesowali się także codzienną służbą policjantów, jak wygląda dzień policjanta.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie